Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.3
1 q 11.29 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 11.78 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
3 q 11.99 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 12.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
5 13.01 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
6 13.07 Tsinat Krause 2004 Sparta
DNS Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.2
1 q 11.50 Alma S. Witt 2004 KIF
2 q 11.84 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
3 12.17 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
4 12.48 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 12.74 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
DNS Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.4
1 q 11.25 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 q 11.50 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 11.73 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 12.35 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
5 12.38 Søs Sühler 2004 IK Olympia
6 12.66 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
7 12.81 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
8 13.12 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 6 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 181 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
4 325 DNS 11.96 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 74 11.31 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 438 11.84 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
7 331 12.75 Tsinat Krause 2004 Sparta
8 585 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 29 DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
3 547 12.22 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
4 574 DNS 11.43 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
5 401 11.52 Alma S. Witt 2004 KIF
6 320 12.26 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 214 DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
8 319 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
2 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
3 562 12.17 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
4 102 11.41 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 628 11.57 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 95 12.39 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
7 630 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
8 209 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
SCRATCH
1 322 DNS 11.94 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta