Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.83 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 11.60 11.83 X 11.28 10.99 11.27
2 10.81 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 10.42 9.76 9.50 8.26 10.81 10.34
3 10.78 Søs Sühler 2004 IK Olympia 9.06 10.62 9.74 10.38 10.62 10.78
4 10.08 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 10.08 8.82 8.35 9.42 X 8.24
5 9.70 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 9.45 8.92 9.27 9.10 9.70 8.65
6 9.69 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI X 9.37 9.57 9.69 9.03 9.38
7 9.25 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 8.35 7.71 9.25
8 9.17 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik 8.66 9.17 8.75
9 8.60 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 8.30 8.41 8.60
10 8.46 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 8.17 8.46 8.42
11 8.46 Asta Borggaard 2004 IK Olympia 7.43 7.87 8.46
12 8.28 Karoline Bygwraa 2003 KIF 7.85 8.09 8.28
13 8.15 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 8.15 8.09 -
14 8.03 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 8.03 7.14 7.21
15 7.91 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 7.29 7.91 7.75
16 7.87 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik 7.20 7.87 7.60
17 7.42 Rebekka Hosting 2003 KIF 7.42 7.11 7.04
18 7.28 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 7.28 6.40 6.69
19 7.25 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik 7.25 6.70 6.89
20 7.20 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 7.20 7.02 7.15
21 7.14 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.99 7.11 7.14
22 7.13 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik 6.19 6.10 7.13
23 7.02 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 6.45 7.02 X
24 6.61 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 6.27 6.61 6.13
25 6.57 Nina Loshak 2003 KIF 6.06 5.48 6.57
26 6.17 Tsinat Krause 2004 Sparta 5.99 5.72 6.17
27 6.06 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF 5.99 6.06 5.43
28 5.88 Anita Cordua 2003 Viking Atletik 5.30 5.88 4.34
29 5.87 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik 5.68 5.87 5.29
30 5.73 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik 5.73 5.61 5.35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
2 460 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
3 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
4 18 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 68 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
6 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
7 133 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 544 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
9 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
10 224 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
11 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
12 7 5.95 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
13 331 6.52 Tsinat Krause 2004 Sparta
14 342 6.63 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
15 408 6.66 Nina Loshak 2003 KIF
16 547 7.00 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
17 336 7.16 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
18 318 7.24 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
19 94 7.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
20 405 7.55 Rebekka Hosting 2003 KIF
21 320 7.67 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
22 367 7.98 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 323 8.16 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
24 430 8.43 Karoline Bygwraa 2003 KIF
25 332 8.75 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
26 34 9.40 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
27 489 9.49 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
28 628 9.63 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
29 341 11.50 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
30 315 12.09 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 111 DNS 12.44 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 322 DNS 7.75 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta