Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: -0.9
1 q 11.55 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 q 11.88 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
3 q 12.10 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 12.32 Rebekka Hosting 2003 KIF
5 13.73 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
6 13.93 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
DNS Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.6
1 q 11.06 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 q 11.31 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 q 12.09 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 q 12.22 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 12.64 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
6 13.75 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: -0.8
1 q 11.12 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.42 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
3 q 11.80 Regitze Steenberg 2003 Sparta
4 12.36 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 12.38 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
6 12.70 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
7 13.04 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: -0.4
1 q 10.86 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.64 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
3 q 11.80 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.33 Karoline Bygwraa 2003 KIF
5 12.45 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 13.18 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 5 / 5 - Wind: -0.3
1 q 11.13 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.65 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
3 q 11.83 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 13.03 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
5 13.24 Nina Loshak 2003 KIF
6 13.59 Sofie Høeg-Olsen 2003 Greve Atletik
DNS Mille Tofthøj 2003 HG ATM
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 548 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
3 314 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
4 405 12.17 Rebekka Hosting 2003 KIF
5 311 11.21 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 52 11.57 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
7 435 DNS 12.35 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 5
2 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
3 336 12.21 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 365 11.23 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
5 133 11.34 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 332 12.33 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 30 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 224 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
3 694 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
4 318 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 629 10.89 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 316 11.64 Regitze Steenberg 2003 Sparta
7 367 12.79 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
8 68 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
HEAT 4 / 5
2 544 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 342 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
4 324 11.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 341 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 373 11.79 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
7 77 13.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
8 430 Karoline Bygwraa 2003 KIF
HEAT 5 / 5
2 47 Sofie Høeg-Olsen 2003 Greve Atletik
3 460 14.01 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
4 564 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
5 34 10.85 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 117 11.78 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
7 408 13.06 Nina Loshak 2003 KIF
8 530 DNS Mille Tofthøj 2003 HG ATM
SCRATCH
1 111 DNS 11.01 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 499 DNS 11.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC