Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: -0.9
1 q 11.55 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 q 11.88 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
3 q 12.10 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 12.32 Rebekka Hosting 2003 KIF
5 13.73 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
6 13.93 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
DNS Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.6
1 q 11.06 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 q 11.31 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 q 12.09 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 q 12.22 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 12.64 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
6 13.75 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: -0.8
1 q 11.12 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.42 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
3 q 11.80 Regitze Steenberg 2003 Sparta
4 12.36 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 12.38 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
6 12.70 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
7 13.04 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: -0.4
1 q 10.86 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.64 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
3 q 11.80 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.33 Karoline Bygwraa 2003 KIF
5 12.45 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 13.18 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 5 / 5 - Wind: -0.3
1 q 11.13 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.65 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
3 q 11.83 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 13.03 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
5 13.24 Nina Loshak 2003 KIF
6 13.59 Sofie Høeg-Olsen 2003 Greve Atletik
DNS Mille Tofthøj 2003 HG ATM
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 548 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
3 314 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
4 405 12.17 Rebekka Hosting 2003 KIF
5 311 11.21 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 52 11.57 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
7 435 DNS 12.35 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 5
2 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
3 336 12.21 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 365 11.23 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
5 133 11.34 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 332 12.33 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 30 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 224 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
3 694 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
4 318 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 629 10.89 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 316 11.64 Regitze Steenberg 2003 Sparta
7 367 12.79 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
8 68 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
HEAT 4 / 5
2 544 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 342 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
4 324 11.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 341 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 373 11.79 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
7 77 13.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
8 430 Karoline Bygwraa 2003 KIF
HEAT 5 / 5
2 47 Sofie Høeg-Olsen 2003 Greve Atletik
3 460 14.01 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
4 564 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
5 34 10.85 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 117 11.78 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
7 408 13.06 Nina Loshak 2003 KIF
8 530 DNS Mille Tofthøj 2003 HG ATM
SCRATCH
1 111 DNS 11.01 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 499 DNS 11.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 2 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
9 11.59 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
10 11.63 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
11 11.97 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
12 11.99 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
13 12.20 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
14 12.26 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
DNS Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
DNS Regitze Steenberg 2003 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
1 10.65 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 10.92 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 10.97 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 11.25 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
5 11.29 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
6 11.59 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
7 11.62 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
DNS Annika Haldbo 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 52 12.10 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
2 314 11.88 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
3 324 DNS 11.80 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 117 11.65 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
5 316 DNS 11.80 Regitze Steenberg 2003 Sparta
6 564 11.83 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
7 332 12.09 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
8 336 12.22 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
HEAT 1 / 2
1 311 DNS 11.55 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 365 11.31 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 629 11.12 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 341 10.86 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 133 11.06 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 34 11.13 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 68 11.42 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
8 373 11.64 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik