Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 q 7.72 846 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
2 q 8.57 585 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 q 8.70 520 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
4 q 8.82 460 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
5 8.90 420 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
6 8.90 420 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.1
1 q 8.00 762 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
2 q 8.28 678 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
3 q 8.56 590 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
4 q 8.83 455 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
5 9.62 120 Elliot Malkov 2009 Amager AC
6 10.54 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 520 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 691 DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
4 282 9.43 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
5 280 7.82 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
6 527 8.72 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
7 510 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
8 549 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 55 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
3 583 9.81 Elliot Malkov 2009 Amager AC
4 278 7.97 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
5 281 8.16 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
6 279 11.52 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
7 513 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
SCRATCH
1 619 DNS 9.27 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 7.85 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
2 8.06 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
3 8.17 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
4 8.35 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
5 8.72 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
6 9.05 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
7 9.11 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
8 9.44 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 527 8.82 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
2 520 8.57 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 55 8.28 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
4 280 7.72 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
5 278 8.00 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
6 513 8.56 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
7 549 8.70 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
8 281 8.83 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta