Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.1
1 q 9.27 Celina Hagihara 2006 KIF
2 q 9.94 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
3 10.29 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
4 10.71 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 10.74 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
6 11.72 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
7 12.83 Frida Revall 2006 Greve Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.8
1 q 9.51 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 q 9.84 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 q 9.88 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
4 10.73 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
5 10.79 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
6 11.11 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.9
1 q 9.62 Ida Palm 2006 IK Olympia
2 q 9.87 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 q 9.97 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 10.13 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
5 10.23 Mie Sühler 2006 IK Olympia
6 11.05 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
4 196 10.19 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 383 9.26 Celina Hagihara 2006 KIF
6 522 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
7 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
8 11 Frida Revall 2006 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
3 509 10.64 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
4 363 9.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 575 9.94 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 576 10.84 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
7 15 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
3 546 10.25 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
4 384 9.60 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
5 518 10.01 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
6 375 Ida Palm 2006 IK Olympia
7 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
SCRATCH
1 92 DNS 10.36 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
Piger 10 år - 60 meter - Day 2 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 9.24 Celina Hagihara 2006 KIF
2 9.41 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 9.41 Ida Palm 2006 IK Olympia
4 9.68 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
5 9.84 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
6 10.00 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
7 10.04 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
8 10.05 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 196 9.94 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
2 384 9.87 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 375 9.62 Ida Palm 2006 IK Olympia
4 383 9.27 Celina Hagihara 2006 KIF
5 363 9.51 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
6 575 9.84 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
7 178 9.88 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
8 518 9.97 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC