Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 q 8.70 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.21 Adam Gonsalves 2005 Roar
3 9.57 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 9.69 Gustav Herold 2005 Sparta
5 9.71 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 9.79 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
7 10.55 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
1 q 8.86 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 q 9.02 Frederik Rasmussen 2005 Roar
3 q 9.41 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
4 q 9.48 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 q 9.50 Clifton Benjamin 2005 KIF
6 q 9.55 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
7 9.92 Elias Solvang 2005 IK Hellas
8 10.60 Johan Scheibelein 2005 KIF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 654 Adam Gonsalves 2005 Roar
3 264 9.93 Gustav Herold 2005 Sparta
4 398 9.55 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
5 263 8.82 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 437 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 608 9.83 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 203 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
HEAT 2 / 2
1 471 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
2 397 Johan Scheibelein 2005 KIF
3 400 9.56 Clifton Benjamin 2005 KIF
4 260 8.85 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 653 8.88 Frederik Rasmussen 2005 Roar
6 160 9.72 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
8 354 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 8.66 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 8.75 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 9.07 Frederik Rasmussen 2005 Roar
4 9.44 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 9.47 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
6 9.48 Adam Gonsalves 2005 Roar
7 9.67 Clifton Benjamin 2005 KIF
DNS Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 400 9.50 Clifton Benjamin 2005 KIF
2 354 9.41 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
3 653 9.02 Frederik Rasmussen 2005 Roar
4 263 8.70 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 260 8.86 Hakeem Ali 2005 Sparta
6 654 9.21 Adam Gonsalves 2005 Roar
7 37 9.48 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
8 471 DNS 9.55 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM