Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.6
1 q 9.31 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.23 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
3 q 10.32 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
4 q 10.33 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.43 Mille Bendtsen 2007 KIF
6 12.46 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
7 12.66 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.1
1 q 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 10.24 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
3 10.59 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.08 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
5 11.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 11.34 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
7 11.61 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.52 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 10.60 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
4 11.33 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
5 11.51 Line Svare 2008 Amager AC
6 11.67 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
7 12.15 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.35 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
3 q 9.95 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
4 q 10.47 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 q 10.51 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 12.50 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 q 10.08 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
3 q 10.09 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
4 10.86 Mille Elmer 2007 KIF
5 11.00 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
6 11.63 Susanna Ring 2008 Amager AC
7 11.86 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 12.92 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 665 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
3 104 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
4 289 10.62 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
5 287 9.21 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 193 10.41 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
7 46 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
8 429 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 5
2 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
3 43 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
4 378 11.11 Laura Rosenkvist 2007 KIF
5 300 9.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 83 10.20 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
7 614 11.90 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
8 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
3 198 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
4 292 10.90 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
5 161 9.74 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 283 10.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 600 12.01 Line Svare 2008 Amager AC
8 106 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
HEAT 4 / 5
2 172 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 13 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 294 10.77 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 493 9.24 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 517 10.39 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
7 595 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
8 647 DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5
1 697 Mille Elmer 2007 KIF
2 220 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
3 42 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
4 91 11.27 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 189 10.00 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
6 288 10.19 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 615 11.33 Susanna Ring 2008 Amager AC
8 561 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
SCRATCH
1 127 DNS Nikoline Søgren Jensen 2008 IK Olympia