Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.6
1 q 9.31 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.23 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
3 q 10.32 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
4 q 10.33 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.43 Mille Bendtsen 2007 KIF
6 12.46 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
7 12.66 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.1
1 q 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 10.24 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
3 10.59 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.08 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
5 11.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 11.34 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
7 11.61 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.52 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 10.60 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
4 11.33 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
5 11.51 Line Svare 2008 Amager AC
6 11.67 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
7 12.15 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.35 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
3 q 9.95 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
4 q 10.47 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 q 10.51 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 12.50 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 q 10.08 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
3 q 10.09 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
4 10.86 Mille Elmer 2007 KIF
5 11.00 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
6 11.63 Susanna Ring 2008 Amager AC
7 11.86 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 12.92 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 665 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
3 104 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
4 289 10.62 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
5 287 9.21 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 193 10.41 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
7 46 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
8 429 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 5
2 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
3 43 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
4 378 11.11 Laura Rosenkvist 2007 KIF
5 300 9.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 83 10.20 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
7 614 11.90 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
8 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
3 198 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
4 292 10.90 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
5 161 9.74 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 283 10.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 600 12.01 Line Svare 2008 Amager AC
8 106 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
HEAT 4 / 5
2 172 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 13 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 294 10.77 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 493 9.24 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 517 10.39 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
7 595 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
8 647 DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5
1 697 Mille Elmer 2007 KIF
2 220 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
3 42 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
4 91 11.27 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 189 10.00 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
6 288 10.19 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 615 11.33 Susanna Ring 2008 Amager AC
8 561 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
SCRATCH
1 127 DNS Nikoline Søgren Jensen 2008 IK Olympia
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
9 10.39 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
10 10.66 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
11 10.79 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
12 10.93 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
13 10.93 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
14 11.03 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
DNS Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
DNS Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
1 9.39 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 9.41 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 9.45 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 9.85 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 10.11 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 10.11 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
7 10.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 10.32 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 172 10.51 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
2 665 10.33 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
3 83 10.24 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
4 220 DNS 10.09 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
5 193 10.23 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
6 289 10.32 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
7 294 10.47 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
8 283 DNS 10.52 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 1 / 2
1 517 9.95 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
2 161 9.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
3 13 9.35 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 493 9.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 287 9.31 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 300 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 288 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 189 10.08 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK