Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:40
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
1 DUR q 9.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.17 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 11.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 12.53 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
5 13.85 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.3
1 q 10.00 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
2 q 10.74 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
3 12.00 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 12.14 Alberte Ulrik 2003 KIF
5 13.03 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
6 13.71 Andrea Theill Kristensen 2003 Gentofte IK
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.1
1 q 9.71 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 q 11.59 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
4 13.64 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
5 14.80 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
DNS Angelina Holme 2004 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
3 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 325 11.58 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 34 9.41 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 74 10.13 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
7 544 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 2 / 3
2 45 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
3 406 11.77 Alberte Ulrik 2003 KIF
4 598 10.07 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
5 574 10.11 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
6 7 12.23 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 200 Andrea Theill Kristensen 2003 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
2 6 DNS Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 507 11.73 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
4 321 9.67 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 311 10.11 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 485 12.75 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
7 371 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 9.52 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.66 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 9.89 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 9.98 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 10.48 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
6 11.12 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
7 11.29 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
8 12.09 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 11.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 74 10.17 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 598 10.00 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 34 9.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 321 9.71 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 311 10.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 574 10.74 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
8 507 11.59 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC