Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.7
1 q 11.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 q 11.81 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
3 12.03 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 12.68 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
5 13.17 Carl August Engelbreth 2004 KIF
DNS Filip Friis Lassen 2004 Greve Atletik-Skolestæve
DNS Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.3
1 q 10.61 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 11.09 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
3 q 11.76 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
4 12.22 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
5 12.56 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
DNS Filip F. O. Ravn 2004 Greve Atletik
DNS Jacob Cort 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.1
1 q 11.24 Tobias Bjerre 2004 KIF
2 q 11.31 Carl Aabo 2004 HG ATM
3 q 11.96 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 11.99 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
5 13.66 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
DNS Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 62 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
3 554 DNS Filip Friis Lassen 2004 Greve Atletik-Skolestæve
4 416 13.00 Carl August Engelbreth 2004 KIF
5 664 11.27 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 79 11.84 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 67 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
8 451 DNS Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
HEAT 2 / 3
2 568 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
3 219 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 478 12.47 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 123 11.12 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 587 12.14 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
7 54 DNS Filip F. O. Ravn 2004 Greve Atletik
8 183 DNS Jacob Cort 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3
2 565 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
3 487 13.07 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
4 439 11.27 Carl Aabo 2004 HG ATM
5 415 11.41 Tobias Bjerre 2004 KIF
6 313 DNS 13.08 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 550 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
SCRATCH
1 64 DNS Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
Drenge 12 år - 80 meter - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 10.46 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 11.05 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
3 11.23 Tobias Bjerre 2004 KIF
4 11.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 11.47 Carl Aabo 2004 HG ATM
6 11.77 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
7 12.14 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
DNS Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 11.81 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
2 664 11.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 415 11.24 Tobias Bjerre 2004 KIF
4 219 10.61 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 123 11.09 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 439 11.31 Carl Aabo 2004 HG ATM
7 568 11.76 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
8 550 DNS 11.96 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik