Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.68 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.79 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 27.98 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 28.75 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 28.77 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
7 28.87 Annika Haldbo 2003 Sparta
8 29.06 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
9 29.12 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
10 29.58 Regitze Steenberg 2003 Sparta
11 29.66 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 29.68 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
13 29.98 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholm IF
14 30.02 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
15 30.37 Nanna Elmer 2003 KIF
16 30.69 Julie Svare 2003 Amager AC
17 30.72 Karoline Bygwraa 2003 KIF
18 31.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
19 31.20 Maria Brorsen 2003 KIF
20 31.29 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
21 31.48 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
22 31.61 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
23 31.70 Alberte Ulrik 2003 KIF
24 31.72 Isabel Møller 2003 Amager AC
25 32.35 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
26 32.70 Karen Tonsgaard 2003 KIF
27 32.82 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
28 33.71 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
29 36.20 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
30 36.23 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
31 37.93 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.0
20 31.29 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
21 31.48 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
26 32.70 Karen Tonsgaard 2003 KIF
28 33.71 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
29 36.20 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
HEAT 2 / 5 - Wind: -0.1
6 28.77 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
16 30.69 Julie Svare 2003 Amager AC
18 31.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
22 31.61 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
23 31.70 Alberte Ulrik 2003 KIF
24 31.72 Isabel Møller 2003 Amager AC
25 32.35 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
27 32.82 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
HEAT 3 / 5 - Wind: -0.4
10 29.58 Regitze Steenberg 2003 Sparta
11 29.66 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 29.68 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
13 29.98 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholm IF
14 30.02 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
15 30.37 Nanna Elmer 2003 KIF
17 30.72 Karoline Bygwraa 2003 KIF
19 31.20 Maria Brorsen 2003 KIF
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.5
1 26.68 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.79 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 27.98 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 28.75 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
7 28.87 Annika Haldbo 2003 Sparta
8 29.06 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
9 29.12 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
HEAT 5 / 5 - Wind: -0.1
30 36.23 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
31 37.93 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 314 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
4 410 33.00 Karen Tonsgaard 2003 KIF
5 407 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
6 332 32.70 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 371 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
HEAT 2 / 5
1 411 32.00 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
2 365 31.92 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 345 31.50 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
4 406 30.99 Alberte Ulrik 2003 KIF
5 77 31.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 594 31.60 Julie Svare 2003 Amager AC
7 591 31.93 Isabel Møller 2003 Amager AC
8 485 32.20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 5
1 623 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
2 52 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 447 29.90 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholm IF
4 316 29.44 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 598 29.62 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
6 430 30.10 Karoline Bygwraa 2003 KIF
7 404 30.31 Nanna Elmer 2003 KIF
8 409 30.96 Maria Brorsen 2003 KIF
HEAT 4 / 5
1 311 28.89 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 34 28.38 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 328 27.55 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
4 341 26.19 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 629 27.20 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 90 27.93 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
7 634 28.70 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
8 18 29.38 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
HEAT 5 / 5
4 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
5 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
SCRATCH
1 111 DNS 27.53 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta