DMU inde • 2015 Mar 07 - Mar 08 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 2 at 16:20
Dansk rekord: 1.45.68 Mira Guldbrandsen 98 - Emma Beiter Bomme 98 - Katrine Koch Jacobsen 99 - Anne Sofie Kirkegaard 98 - Sparta - Skive - 10-03-2013
Spar Nord Arena rekord: 1.41.36 Annelouise V. Jensen, Tine Bach Ejlersen, Frida Sångren, Sara Slott Petersen - Århus 1900 - 26-02-2012
Dansk mester 2014: 1.49.44 Aalborg AM - Aalborg AM
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team Reaction
SUMMARY
1 1.46.91 Sparta I Sparta
2 1.48.83 Sparta II Sparta
3 1.51.67 Bagsværd AC Bagsværd AC
4 1.52.76 Frederiksberg IF Frederiksberg IF
5 1.54.13 Sparta III Sparta
6 1.54.69 Københavns IF Københavns IF
7 1.56.22 SAK77 SAK 77
8 1.56.88 Aalborg AM II Aalborg AM
9 1.57.52 Greve Greve Atletik
10 1.57.70 Aarhus 1900 I Aarhus 1900
11 1.57.97 Skive AM Skive AM
12 2.04.45 Aarhus 1900 II Aarhus 1900
HEAT 1 / 4
1 1.46.91 Olivia Tuokila, Ida Beiter Bomme, Viktoria Dommer, Olivia Thorsgaard Sparta I 0.188
3 1.51.67 Katarina Hessner Hansen, Agnes Bøg, Ellen Geckler Friborg, Rose Cathrine Due, Josefine Bach Jensen Bang Bagsværd AC 0.191
6 1.54.69 Ellen Balslev, Sofie Rasmussen, Louise B. Moore, Annesofie Nielsen Københavns IF 0.328
12 2.04.45 Anna Mosby Nielsen, Mathilde Brüchle Kodal, Laura Havgaard, Siv Hester Aarhus 1900 II 0.274
HEAT 2 / 4
7 1.56.22 Lærke Krejberg, Frida Selmer, Katrine Hald, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77 0.568
9 1.57.52 Maria Pico Kjeldsen, Jasmin Boe Rasmussen, Kenneth Pedersen, Fie Hofman Greve 0.284
11 1.57.97 Sarah Kristensen, Celine Würtz, Katrine Fjerbæk Olsen, Bjørg Bregendahl Skive AM 0.161
HEAT 3 / 4
5 1.54.13 Isabella Juul, Cecilie Boesdal, Améli Kampp, Anna Mark Helwigh Sparta III 0.210
8 1.56.88 Anne Andersen, Julie Bols, Mathilde Dausel, Sandra R. Jensen Aalborg AM II 0.162
10 1.57.70 Iris Trollehave, Amanda Kyhn, Emma Guldager, Julie Harsmann Aarhus 1900 I 0.185
HEAT 4 / 4
2 1.48.83 Laura Nørrung Poulsen, Hannah Illum Petersen, Gertrud Rose Jensen, Sarah Sveistrup Dahl Sparta II 0.170
4 1.52.76 Laura Haslund-Christensen, Oline Marie Winther, Amalie Molander Pedersen, Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF 0.202
DQ Henriette Schnack, Julie Schultz, Mathilde Moberg, Nathalie Richter Aalborg AM I
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Anna Mosby Nielsen, Mathilde Brüchle Kodal, Laura Havgaard, Siv Hester Aarhus 1900 II
2 Olivia Tuokila, Ida Beiter Bomme, Viktoria Dommer, Olivia Thorsgaard Sparta I
3 Katarina Hessner Hansen, Agnes Bøg, Ellen Geckler Friborg, Rose Cathrine Due, Josefine Bach Jensen Bang Bagsværd AC
4 Ellen Balslev, Sofie Rasmussen, Louise B. Moore, Annesofie Nielsen Københavns IF
HEAT 2 / 4
2 Maria Pico Kjeldsen, Jasmin Boe Rasmussen, Kenneth Pedersen, Fie Hofman Greve
3 Sarah Kristensen, Celine Würtz, Katrine Fjerbæk Olsen, Bjørg Bregendahl Skive AM
4 Lærke Krejberg, Frida Selmer, Katrine Hald, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
HEAT 3 / 4
2 Isabella Juul, Cecilie Boesdal, Améli Kampp, Anna Mark Helwigh Sparta III
3 Anne Andersen, Julie Bols, Mathilde Dausel, Sandra R. Jensen Aalborg AM II
4 Iris Trollehave, Amanda Kyhn, Emma Guldager, Julie Harsmann Aarhus 1900 I
HEAT 4 / 4
2 Laura Haslund-Christensen, Oline Marie Winther, Amalie Molander Pedersen, Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
3 Henriette Schnack, Julie Schultz, Mathilde Moberg, Nathalie Richter Aalborg AM I
4 Laura Nørrung Poulsen, Hannah Illum Petersen, Gertrud Rose Jensen, Sarah Sveistrup Dahl Sparta II
SCRATCH
1 DNS Aarhus 1900 III