Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 200 meter - Day 2 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.27 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 27.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 28.10 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 28.83 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
5 28.86 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
6 29.09 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 29.38 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
8 29.40 Annika Haldbo 2003 Sparta
9 29.60 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
10 29.68 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
11 29.74 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
12 30.02 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
13 30.50 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
14 30.56 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
15 30.57 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
16 30.63 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
17 31.09 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
18 31.16 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
19 31.20 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
20 31.30 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F.
21 31.42 Alberte Ulrik 2003 K.I.F.
22 31.53 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 31.58 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
24 31.60 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
25 31.65 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
26 31.93 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
27 32.04 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
28 32.19 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
29 32.20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
30 32.21 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
31 32.53 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
32 32.97 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
33 33.32 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
34 33.39 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
35 34.40 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
36 35.11 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 1 / 7 - Wind: -0.7
5 28.86 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
15 30.57 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
33 33.32 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
34 33.39 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
36 35.11 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
DNS Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 7 - Wind: -1.7
7 29.38 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
9 29.60 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
11 29.74 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
14 30.56 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
35 34.40 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
DNS Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 7 - Wind: +0.0
18 31.16 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
26 31.93 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
27 32.04 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
29 32.20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
31 32.53 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
HEAT 4 / 7 - Wind: -0.2
19 31.20 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
22 31.53 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
24 31.60 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
28 32.19 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
30 32.21 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
32 32.97 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
HEAT 5 / 7 - Wind: -0.2
13 30.50 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
21 31.42 Alberte Ulrik 2003 K.I.F.
23 31.58 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
25 31.65 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
DNS Søs Sühler 2004 Olympia Maribo
DNS Sára Iversen 2003 Bragdid
HEAT 6 / 7 - Wind: -0.6
6 29.09 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 29.40 Annika Haldbo 2003 Sparta
12 30.02 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
16 30.63 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
17 31.09 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
20 31.30 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F.
HEAT 7 / 7 - Wind: +0.0
1 27.27 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 27.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 28.10 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 28.83 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
10 29.68 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
DNS Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 7
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 675 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
2 676 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
3 218 DNS Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
4 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
5 626 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
6 652 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
HEAT 2 / 7
1 861 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
2 213 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
3 683 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
4 681 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
5 62 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
6 670 DNS Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 7
1 135 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
3 450 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
4 726 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
5 465 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 7
1 449 33.51 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
2 297 33.09 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
3 723 33.29 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
4 832 32.48 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
5 733 32.20 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
6 452 33.32 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
HEAT 5 / 7
1 595 32.12 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
2 462 31.42 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 659 DNS 31.58 Søs Sühler 2004 Olympia Maribo
4 809 DNS 31.33 Sára Iversen 2003 Bragdid
5 829 31.38 Alberte Ulrik 2003 K.I.F.
6 810 32.00 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
HEAT 6 / 7
1 334 30.75 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F.
2 738 30.32 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
3 271 29.31 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 457 29.43 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 808 29.78 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
6 811 30.50 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
HEAT 7 / 7
1 73 DNS 29.16 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 298 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
3 458 28.32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
4 240 28.90 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
5 272 28.16 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 14 29.15 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 27 DNS 35.93 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF