Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -2.2
1 q 11.99 Bimo Soenarso 2001 M.A.I
2 12.91 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 15.22 Lucas Kolvig 2002 K.I.F.
4 15.75 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
DNS Luke Basiliadis 2002 Gullfoss
HEAT 2 / 4 - Wind: -4.1
1 q 12.73 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 12.83 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 13.22 Isac Engman 2002 IFK Trelleborg
4 13.74 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
DNS Adam Landen 2002 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.0
1 q 11.99 Caleb Conable 2001 M.A.I
2 q 12.59 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
3 q 12.87 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 13.80 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
DNS Emil Engdahl 2002 IFK Helsingborg
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.2
1 q 11.74 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 12.84 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
3 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 13.06 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
5 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 107 13.39 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
2 830 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
3 223 11.64 Bimo Soenarso 2001 M.A.I
4 320 14.00 Lucas Kolvig 2002 K.I.F.
5 695 DNS Luke Basiliadis 2002 Gullfoss
HEAT 2 / 4
1 682 DNS Adam Landen 2002 IFK Helsingborg
2 279 12.78 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 71 12.80 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 827 Isac Engman 2002 IFK Trelleborg
5 664 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
HEAT 3 / 4
1 2 14.96 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
2 498 12.59 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 803 12.82 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
4 688 DNS Emil Engdahl 2002 IFK Helsingborg
5 227 Caleb Conable 2001 M.A.I
HEAT 4 / 4
1 502 11.57 Vincent Plas 2001 Sparta
2 1 13.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 82 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 503 13.60 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
5 177 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
SCRATCH
1 328 DNS 15.59 Asbjørn Birkelund 2002 K.I.F.
2 663 DNS Janus Rask Baad Grønbæk 2002 Olympia Maribo