Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: -0.8
1 q 8.94 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 q 9.34 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 10.22 Sine Demirhan 2005 Herlev
4 10.25 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
5 10.81 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 7 - Wind: -0.2
1 q 9.36 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
2 q 9.56 Lea Thomsen 2005 Bragdid
3 10.12 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
4 10.17 Zara Unal 2005 Herlev
5 11.25 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 12.63 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.31 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 q 9.89 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 10.31 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
4 10.38 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
5 10.44 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
6 10.56 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 4 / 7 - Wind: -1.7
1 q 9.05 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 10.09 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
3 10.19 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
4 10.45 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 11.24 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
HEAT 5 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.26 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
2 10.13 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
3 10.15 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 10.16 Kirsa Wirth 2006 Herlev
5 10.86 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 11.70 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 6 / 7 - Wind: -0.2
1 q 9.47 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 9.85 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
3 q 9.93 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 10.42 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
5 10.45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 10.70 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
HEAT 7 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.13 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
2 10.43 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
3 10.58 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
4 10.63 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
5 11.08 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 771 11.51 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
2 10 9.98 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 828 8.84 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 295 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev
5 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 7
1 786 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
2 813 10.0 Lea Thomsen 2005 Bragdid
3 236 9.15 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 696 10.51 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
5 296 9.86 Zara Unal 2005 Herlev
6 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
HEAT 3 / 7
1 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
2 114 9.67 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 153 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 427 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 428 10.42 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7
1 430 10.17 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
2 348 11.06 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
3 438 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 167 9.93 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
5 612 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
HEAT 5 / 7
1 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
2 294 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev
3 301 9.15 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 429 9.91 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 434 10.52 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
HEAT 6 / 7
1 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 432 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 737 10.47 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
4 366 9.72 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 629 10.31 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
HEAT 7 / 7
1 701 11.74 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
2 347 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
3 339 9.98 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
4 237 8.76 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
Piger 10-11 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
1 q 9.13 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.35 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 q 9.44 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 9.68 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 10.02 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.38 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
1 q 8.87 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 q 9.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 q 9.44 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 9.69 Lea Thomsen 2005 Bragdid
5 9.76 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 214 9.85 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 716 9.34 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 438 9.05 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 237 9.13 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 236 9.36 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
6 427 9.89 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 813 9.56 Lea Thomsen 2005 Bragdid
2 114 9.31 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 828 8.94 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 301 9.26 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
5 432 9.47 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 366 9.93 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 8.80 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 9.15 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 9.30 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
4 9.41 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
5 9.57 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
DNS Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 DNS 9.44 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 716 9.35 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 828 8.87 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 438 9.13 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 301 9.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
6 236 9.44 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF