Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager Atletik Club
2 27.87 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
3 27.88 Louise B Moore 2001 K.I.F.
4 28.02 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
5 28.07 Maja Felby 2002 Køge Atletik
6 28.33 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 28.36 Lili Kökeny 2001 Sparta
8 28.56 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 28.85 Luka Kristiansen 2000 Bagsværd AC
10 29.17 Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid
11 29.20 Annika Eppers 2002 Sparta
12 29.99 Alva Bengtsson 2001 IFK Helsingborg
13 30.11 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
14 30.23 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
15 30.37 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
16 30.42 Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
17 30.50 Josefine Sørensen 2002 Sparta
18 30.56 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
19 30.72 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
20 31.06 Astrid Lykke 2001 Bagsværd AC
21 31.71 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
HEAT 1 / 5 - Wind: -1.3
12 29.99 Alva Bengtsson 2001 IFK Helsingborg
15 30.37 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
20 31.06 Astrid Lykke 2001 Bagsværd AC
DNS Sandra Sönnergaard 2002 IF Lennéa Friidrott
DNS Tamalie Jonson 2002 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 5 - Wind: -1.1
13 30.11 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
19 30.72 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
21 31.71 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
DNS Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG
DNS Frederikke Høgberg 2002 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 5 - Wind: -0.7
9 28.85 Luka Kristiansen 2000 Bagsværd AC
10 29.17 Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid
14 30.23 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
16 30.42 Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
17 30.50 Josefine Sørensen 2002 Sparta
DNS Selma Nattestad 2002 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 5 - Wind: -0.3
4 28.02 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
5 28.07 Maja Felby 2002 Køge Atletik
8 28.56 Liv Nedergaard 2002 Sparta
11 29.20 Annika Eppers 2002 Sparta
18 30.56 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 5 / 5 - Wind: -1.5
1 26.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager Atletik Club
2 27.87 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
3 27.88 Louise B Moore 2001 K.I.F.
6 28.33 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 28.36 Lili Kökeny 2001 Sparta
DNS Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 678 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
3 849 Alva Bengtsson 2001 IFK Helsingborg
4 215 DNS Sandra Sönnergaard 2002 IF Lennéa Friidrott
5 584 Astrid Lykke 2001 Bagsværd AC
6 220 DNS Tamalie Jonson 2002 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 5
2 178 DNS 32.31 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG
3 769 30.87 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
4 268 34.13 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
5 800 31.49 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
6 717 DNS Frederikke Høgberg 2002 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 5
1 865 DNS 30.5 Selma Nattestad 2002 Amager Atletik Club
2 799 30.77 Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid
3 802 30.21 Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
4 484 29.88 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 608 29.80 Luka Kristiansen 2000 Bagsværd AC
6 805 30.81 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
HEAT 4 / 5
2 478 28.79 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 133 28.69 Maja Felby 2002 Køge Atletik
4 722 28.88 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
5 491 28.76 Annika Eppers 2002 Sparta
6 286 29.48 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 5 / 5
1 152 DNS 27.61 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 488 28.56 Lili Kökeny 2001 Sparta
3 756 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager Atletik Club
4 841 27.31 Louise B Moore 2001 K.I.F.
5 798 28.07 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
6 483 28.15 Victoria Lendal 2002 Sparta