Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 12-13 år - 200 meter - Day 2 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.59 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 27.56 Miso Buha 2003 Bragdid
3 27.86 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 27.93 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
5 28.51 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
6 28.59 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
7 28.86 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
8 29.00 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
9 29.19 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
10 29.27 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
11 29.54 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
12 29.58 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
13 29.59 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
14 29.78 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
15 30.50 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
16 30.72 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
17 31.11 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
18 31.33 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
19 32.56 Christian Veselinovski 2004 Sparta
20 33.51 Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
21 35.06 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.4
3 27.86 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
8 29.00 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
9 29.19 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
14 29.78 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
20 33.51 Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
DNS Frederik Lee 2004 AGF Atletik
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.7
6 28.59 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
15 30.50 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
17 31.11 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
18 31.33 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
19 32.56 Christian Veselinovski 2004 Sparta
21 35.06 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.7
2 27.56 Miso Buha 2003 Bragdid
4 27.93 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
7 28.86 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
11 29.54 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
12 29.58 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
16 30.72 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 4 - Wind: -3.2
1 26.59 Sofus Lassen 2003 Sparta
5 28.51 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
10 29.27 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
13 29.59 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
DNS Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
DNS Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 44 DNS Frederik Lee 2004 AGF Atletik
2 674 Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
3 638 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
4 216 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
5 106 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 29 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
1 5 33.31 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
2 473 31.86 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
3 787 30.64 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
4 812 31.00 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
5 472 32.43 Christian Veselinovski 2004 Sparta
6 468 35.70 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 3 / 4
1 807 30.02 Miso Buha 2003 Bragdid
2 474 29.68 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 749 29.41 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
4 773 29.62 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
5 728 29.78 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
6 627 30.12 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 137 DNS 29.23 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
2 651 28.89 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 469 27.04 Sofus Lassen 2003 Sparta
4 319 DNS 27.18 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
5 471 29.22 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
6 806 29.32 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
SCRATCH
1 179 DNS Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Aabenraa IG
2 765 DNS Oliver Baasch 2003 Amager Atletik Club