Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.8
1 q 13.71 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 14.81 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F.
3 15.21 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
4 17.05 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
DNS Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.0
1 q 13.79 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
2 15.71 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
3 17.31 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
4 25.34 David Sparrevohn 2004 Bagsværd AC
DNS Emil Boesen 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.3
1 q 13.58 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
2 q 13.97 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
3 15.82 Lukas Rask Baad Grønbæk 2003 Olympia Maribo
4 16.76 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
DNS Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.8
1 q 12.80 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 q 14.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 15.91 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
4 19.09 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 674 DNS Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
2 327 14.42 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F.
3 475 13.80 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 187 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
5 121 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
HEAT 2 / 4
1 787 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
2 266 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 589 David Sparrevohn 2004 Bagsværd AC
4 473 15.20 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
5 273 DNS 13.75 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
1 319 14.00 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
2 181 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
3 812 DNS 14.00 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
4 662 Lukas Rask Baad Grønbæk 2003 Olympia Maribo
5 860 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
HEAT 4 / 4
1 469 12.94 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 773 DNS Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
3 183 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
4 470 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 579 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:40
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 12.57 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 12.88 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
3 13.39 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 13.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
5 15.34 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
DNS Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 DNS 13.97 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
2 475 13.71 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 469 12.80 Sofus Lassen 2003 Sparta
4 860 13.58 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
5 787 13.79 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
6 470 14.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta