Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 (+1.1) Victoria Lendal 2002 Sparta 4.82 (+1.2) 5.10 (+1.0) 5.01 (+0.0) 4.84 (+0.0) 3.67 (+0.0) 5.14 (+1.1)
2 5.13 (+0.0) Marie Dahi 2001 Greve Atletik 4.65 (+1.1) 4.79 (+0.3) 5.12 (+2.6) 4.95 (+0.0) 5.13 (+0.0) X
3 5.03 (+0.1) Anna Lundmark 2001 IF Lennéa Friidrott 3.51 (+0.2) 5.01 (+0.0) 4.82 (+0.1) 4.87 (+1.0) 4.91 (+0.4) 5.03 (+0.1)
4 4.92 (+1.4) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.76 (+1.1) 4.76 (+0.0) 4.64 (+0.5) 4.66 (+1.2) 4.64 (+0.2) 4.92 (+1.4)
5 4.74 (+2.1) Ida Beiter Bomme 2001 Sparta X 4.53 (+0.0) 4.72 (+0.2) 4.58 (+0.2) 4.74 (+2.1) 4.51 (+1.1)
6 4.72 (+1.9) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.49 (+1.1) 4.72 (+1.9) 4.66 (+1.9) 4.37 (+0.0) 4.59 (+1.6) 4.49 (+0.0)
7 4.66 (+1.2) Helena Ring 2002 Amager Atletik Club 4.52 (+0.0) 4.63 (+1.6) 4.66 (+1.2)
8 4.62 (+0.9) Annika Eppers 2002 Sparta 4.51 (+0.4) 4.39 (+0.0) 4.62 (+0.9)
9 4.53 (+0.0) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.53 (+0.0) 4.24 (+0.0) 4.46 (+0.0)
10 4.53 (+1.5) Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.30 (+0.0) 4.36 (+0.0) 4.53 (+1.5)
11 4.51 (+0.0) Hanna Persson 2002 IFK Helsingborg 4.51 (+0.0) X 4.11 (+1.1)
12 4.47 (+1.1) Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.39 (+0.0) 4.27 (+0.1) 4.47 (+1.1)
13 4.44 (+0.0) Lili Kökeny 2001 Sparta 4.30 (+0.9) 4.44 (+0.0) 4.28 (+2.6)
14 4.41 (+0.3) Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid 4.36 (+1.4) 4.23 (+1.3) 4.41 (+0.3)
15 4.34 (+1.0) Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg X 4.33 (+1.3) 4.34 (+1.0)
16 4.32 (+0.0) Tamalie Jonson 2002 IF Lennéa Friidrott 4.29 (+0.2) 4.32 (+0.0) 4.22 (+1.2)
17 4.32 (+0.0) Anna Lukic 2002 IFK Helsingborg 4.29 (+0.5) 4.32 (+0.0) 4.04 (+0.8)
18 4.14 (+1.1) Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid 4.07 (+0.0) 3.97 (+2.1) 4.14 (+1.1)
19 4.14 (+0.8) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 3.95 (+1.2) 3.61 (+0.0) 4.14 (+0.8)
20 4.06 (+1.8) Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG 3.98 (-0.3) 3.99 (+0.0) 4.06 (+1.8)
21 4.04 (+0.8) Selma Nattestad 2002 Amager Atletik Club 3.64 (+1.4) 4.04 (+0.8) X
22 4.02 (+0.0) Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid 3.91 (+0.0) 3.88 (+0.0) 4.02 (+0.0)
23 4.01 (+2.2) Sandra Sönnergaard 2002 IF Lennéa Friidrott X X 4.01 (+2.2)
24 3.68 (+0.4) Sarah Bardrum 2002 Gullfoss 3.54 (+1.1) 3.51 (+0.0) 3.68 (+0.4)
25 3.49 (+1.0) Astrid Lykke 2001 Bagsværd AC X X 3.49 (+1.0)
26 3.45 (+0.0) Manar Ashraf 2002 Gullfoss X X 3.45 (+0.0)
DNS Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
DNS Frederikke Høgberg 2002 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 490 4.57 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 65 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
3 267 4.57 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
4 178 4.25 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG
5 799 4.11 Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid
6 220 Tamalie Jonson 2002 IF Lennéa Friidrott
7 693 Manar Ashraf 2002 Gullfoss
8 72 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
9 221 Anna Lundmark 2001 IF Lennéa Friidrott
10 483 5.14 Victoria Lendal 2002 Sparta
11 722 4.71 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
12 684 Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg
13 850 Anna Lukic 2002 IFK Helsingborg
14 692 Sarah Bardrum 2002 Gullfoss
15 805 4.37 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
16 603 5.08 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
17 802 DNS 4.34 Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
18 584 3.60 Astrid Lykke 2001 Bagsværd AC
19 215 Sandra Sönnergaard 2002 IF Lennéa Friidrott
20 717 DNS 3.43 Frederikke Høgberg 2002 Amager Atletik Club
21 488 4.67 Lili Kökeny 2001 Sparta
22 491 4.24 Annika Eppers 2002 Sparta
23 798 4.20 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
24 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
25 851 Hanna Persson 2002 IFK Helsingborg
26 484 4.39 Josefine Sørensen 2002 Sparta
27 487 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
28 865 Selma Nattestad 2002 Amager Atletik Club