Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.91 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 9.96 10.32 9.84 10.87 10.91 10.56
2 10.22 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev 10.15 9.64 9.76 10.22 9.67 10.16
3 10.06 Søs Sühler 2004 Olympia Maribo 8.99 10.06 X 8.03 9.02 9.37
4 9.95 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 9.46 9.95 9.63 X 8.04 7.29
5 9.80 Emilie Kirst 2004 Sparta 9.68 8.92 8.29 9.60 9.76 9.80
6 9.57 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott 9.00 9.04 8.98 8.18 9.53 9.57
7 8.99 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 7.71 8.99 8.88
8 8.38 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik 8.38 8.00 8.05
9 8.32 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 7.96 8.18 8.32
10 8.32 Bjørg Jensen 2003 Bragdid 7.32 8.32 7.72
11 8.26 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F. 7.79 7.03 8.26
12 8.10 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 7.35 7.08 8.10
13 8.05 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg 6.95 6.96 8.05
14 7.98 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 7.92 7.73 7.98
15 7.85 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 7.85 7.82 7.04
16 7.51 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 6.99 7.35 7.51
17 7.50 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF 6.98 7.04 7.50
18 7.24 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 4.70 6.34 7.24
19 7.16 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 7.09 7.16 6.90
20 7.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta X 7.14 7.03
21 7.00 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik 6.65 7.00 X
22 6.98 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 6.35 6.72 6.98
23 6.66 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF 6.31 6.66 6.39
24 6.22 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 6.22 5.92 6.15
25 5.45 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club 5.45 5.24 4.90
26 5.25 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev 4.95 4.01 5.25
27 5.24 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF 5.24 5.05 5.13
28 4.79 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC 4.40 4.16 4.79
29 4.79 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC 4.79 4.11 4.40
30 0.00 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC X X X
DNS Louise Barrett 2004 Stoholm Atletik
DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
DNS Sára Iversen 2003 Bragdid
DNS Karla Schärfe 2003 Sparta
DNS Mina Taj 2004 Sparta
DNS Isabella Manzenski Hansen 2004 Hellas Roskilde
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 462 6.64 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 459 8.00 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
3 452 7.67 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
5 456 DNS 10.18 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 135 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
7 157 DNS Louise Barrett 2004 Stoholm Atletik
8 810 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
9 461 9.26 Emilie Kirst 2004 Sparta
10 449 10.00 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
11 463 6.71 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 297 4.65 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
13 85 DNS 6.74 Isabella Manzenski Hansen 2004 Hellas Roskilde
14 809 DNS 6.79 Sára Iversen 2003 Bragdid
15 626 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
16 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
17 298 11.54 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
18 334 8.30 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F.
19 583 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
20 20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
21 25 6.54 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
22 27 7.64 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
23 659 Søs Sühler 2004 Olympia Maribo
24 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
25 453 6.86 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
26 460 11.08 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
27 726 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
28 62 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
29 466 DNS 8.00 Mina Taj 2004 Sparta
30 581 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
31 59 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
32 859 9.06 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
33 464 5.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
34 376 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
35 14 8.65 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
36 832 7.88 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK