Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 7.58 Jonas Gretlund 2009 Amager Atletik Club
2 7.66 Daniel Thomsen 2009 Bragdid
3 7.92 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
4 8.64 Hampus Simonsen 2009 Sparta
5 8.69 Gabriel F Trondheim 2009 Amager Atletik Club
6 8.81 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
7 8.98 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
8 8.99 Benjamin Bordado Sköld 2009 Sparta
9 9.14 Alfred Brekling Brushøj 2010 Amager Atletik Club
10 9.20 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
11 9.27 William Kühn Bjerre 2010 Amager Atletik Club
12 9.41 Lucas von Eyben 2010 Amager Atletik Club
13 9.43 Christian Linde 2009 Sparta
14 9.44 Otto Qvist 2010 Amager Atletik Club
15 9.48 Balder Tølbøll Sørensen 2009 Amager Atletik Club
16 9.59 Tobias Frimann Bergstrøm 2010 Amager Atletik Club
17 9.68 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager Atletik Club
18 10.08 Simon Juhl Urup 2010 Amager Atletik Club
19 10.13 Emil Rendtorff 2010 Amager Atletik Club
20 10.91 Stellan Luth-Svan 2010 Amager Atletik Club
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.0
7 8.98 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
8 8.99 Benjamin Bordado Sköld 2009 Sparta
11 9.27 William Kühn Bjerre 2010 Amager Atletik Club
12 9.41 Lucas von Eyben 2010 Amager Atletik Club
14 9.44 Otto Qvist 2010 Amager Atletik Club
17 9.68 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager Atletik Club
DNS Nils Lindberg 2010 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.4
1 7.58 Jonas Gretlund 2009 Amager Atletik Club
4 8.64 Hampus Simonsen 2009 Sparta
5 8.69 Gabriel F Trondheim 2009 Amager Atletik Club
13 9.43 Christian Linde 2009 Sparta
19 10.13 Emil Rendtorff 2010 Amager Atletik Club
20 10.91 Stellan Luth-Svan 2010 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.6
2 7.66 Daniel Thomsen 2009 Bragdid
3 7.92 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
6 8.81 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
9 9.14 Alfred Brekling Brushøj 2010 Amager Atletik Club
10 9.20 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
15 9.48 Balder Tølbøll Sørensen 2009 Amager Atletik Club
16 9.59 Tobias Frimann Bergstrøm 2010 Amager Atletik Club
18 10.08 Simon Juhl Urup 2010 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 745 Lucas von Eyben 2010 Amager Atletik Club
2 764 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager Atletik Club
3 212 DNS Nils Lindberg 2010 IF Lennéa Friidrott
4 826 Otto Qvist 2010 Amager Atletik Club
5 401 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
6 790 10.14 William Kühn Bjerre 2010 Amager Atletik Club
7 397 8.82 Benjamin Bordado Sköld 2009 Sparta
HEAT 2 / 3
1 719 Gabriel F Trondheim 2009 Amager Atletik Club
2 779 Stellan Luth-Svan 2010 Amager Atletik Club
3 729 Jonas Gretlund 2009 Amager Atletik Club
4 396 9.60 Christian Linde 2009 Sparta
5 394 8.86 Hampus Simonsen 2009 Sparta
6 710 Emil Rendtorff 2010 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 3
1 698 10.81 Alfred Brekling Brushøj 2010 Amager Atletik Club
2 777 12.52 Simon Juhl Urup 2010 Amager Atletik Club
3 637 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
4 399 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
5 703 Balder Tølbøll Sørensen 2009 Amager Atletik Club
6 398 8.49 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
7 784 Tobias Frimann Bergstrøm 2010 Amager Atletik Club
8 816 Daniel Thomsen 2009 Bragdid
SCRATCH
1 395 DNS Álvaro Morales Csaplár 2010 Sparta
2 400 DNS Barnabas Manoa Reinseth 2009 Sparta