Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 17:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.41.06 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 1.41.97 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 DUR 1.42.17 Emma Kiplagat Kondrup 2004 Kolding KFUM
4 1.45.07 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
5 1.47.67 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
6 1.48.12 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 1.50.09 Maria Brorsen 2003 K.I.F.
8 1.52.70 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
9 1.54.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
10 1.54.93 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
11 1.55.12 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
12 1.56.64 Regitze Steenberg 2003 Sparta
13 1.58.25 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
14 2.01.58 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
15 2.01.79 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
16 2.02.41 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
17 2.09.18 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
18 2.29.42 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2
3 DUR 1.42.17 Emma Kiplagat Kondrup 2004 Kolding KFUM
9 1.54.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
13 1.58.25 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
14 2.01.58 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
15 2.01.79 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
16 2.02.41 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
17 2.09.18 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
18 2.29.42 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
DNS Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
DNS Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
HEAT 2 / 2
1 1.41.06 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 1.41.97 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 1.45.07 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
5 1.47.67 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
6 1.48.12 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 1.50.09 Maria Brorsen 2003 K.I.F.
8 1.52.70 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
10 1.54.93 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
11 1.55.12 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
12 1.56.64 Regitze Steenberg 2003 Sparta
DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
DNS Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 681 DNS Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
2 583 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
3 213 DNS Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
4 450 2.13.0 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 258 Emma Kiplagat Kondrup 2004 Kolding KFUM
6 41 2.03.20 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 47 DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
8 810 2.10.0 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
9 606 2.02.00 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
10 263 2.10.00 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
11 723 2.09.06 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 30 2.00.30 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
2 269 1.52.37 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
3 323 1.59.28 Maria Brorsen 2003 K.I.F.
4 462 1.53.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 454 2.01.08 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 458 1.43.56 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
7 280 DNS 1.43.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
8 62 1.50.89 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
9 240 DNS 1.50.08 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
10 235 1.47.73 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
11 455 1.58.24 Regitze Steenberg 2003 Sparta
12 9 1.43.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF