Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 8 - Wind: -0.2
1 q 11.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 12.00 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
3 12.05 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 12.41 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 12.52 Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
6 12.84 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 8 - Wind: -1.4
1 q 11.41 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
2 q 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 12.19 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.53 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 12.72 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
6 13.47 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 8 - Wind: -0.4
1 q 11.55 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
2 q 11.63 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 q 11.66 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
4 12.39 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
5 12.42 Silla Jørgensen 2004 Amager Atletik Club
6 13.15 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 4 / 8 - Wind: -1.6
1 q 11.23 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 12.51 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
3 12.70 Bianca Willis 2004 K.I.F.
4 12.85 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
5 13.14 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
6 13.25 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
HEAT 5 / 8 - Wind: -1.0
1 q 11.58 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
2 11.79 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 12.00 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
4 12.06 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
5 12.56 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
6 12.59 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
HEAT 6 / 8 - Wind: -1.9
1 q 11.22 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.69 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
3 13.19 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 13.68 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
HEAT 7 / 8 - Wind: -2.0
1 q 11.45 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
2 11.79 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
2 11.79 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 11.95 Sára Iversen 2003 Bragdid
5 12.60 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
6 12.64 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
HEAT 8 / 8 - Wind: -1.4
1 q 11.60 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
2 12.19 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
3 12.22 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
4 12.51 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 12.61 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
6 13.27 Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
START LIST
Antal heats: 8 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 8
1 213 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
2 14 11.90 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 329 12.00 Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
4 451 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 675 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
6 461 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 2 / 8
1 861 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
2 454 12.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 240 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
4 108 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 455 11.82 Regitze Steenberg 2003 Sparta
6 676 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 8
1 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
2 733 12.53 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
3 775 Silla Jørgensen 2004 Amager Atletik Club
4 75 11.67 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 218 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
6 626 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 4 / 8
1 48 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
2 342 13.00 Bianca Willis 2004 K.I.F.
3 298 10.74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
5 345 13.00 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
6 723 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
HEAT 5 / 8
1 297 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
2 271 11.82 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 811 12.00 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
4 681 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
5 465 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
HEAT 6 / 8
1 47 DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
2 25 13.96 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
3 832 12.85 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 856 DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
5 272 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
HEAT 7 / 8
1 726 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
2 62 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 809 12.20 Sára Iversen 2003 Bragdid
4 457 11.68 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 683 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
6 459 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
HEAT 8 / 8
1 453 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
2 810 12.64 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
3 808 11.67 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
4 450 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 670 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
6 686 Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
SCRATCH
1 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
Piger 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.0
1 q 10.94 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 q 11.43 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
3 q 11.56 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
4 11.71 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
5 11.73 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
6 11.95 Regitze Steenberg 2003 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.1
1 q 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.40 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
3 q 11.51 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
4 11.65 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 11.66 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 11.77 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 689 11.69 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
2 681 11.58 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
3 298 11.23 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 240 11.41 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
5 808 11.60 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
6 455 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 218 11.66 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
2 679 11.55 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
3 272 11.22 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 683 11.45 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
5 75 11.63 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 14 11.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 16:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 11.03 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 11.23 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 11.40 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
4 11.51 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
5 11.77 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
6 11.81 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 679 11.51 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
2 683 11.40 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
3 298 10.94 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 272 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 240 11.43 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
6 808 11.56 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid