Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.9
1 q 12.61 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 13.04 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 13.17 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 13.73 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
5 q 13.83 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
6 15.72 Ya-Kaday Kamara 2000 K.I.F.
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.6
1 q 12.69 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
2 q 12.82 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 q 13.88 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.
4 13.99 Simone Hjort 1999 Sparta
5 15.21 Ya-Chernoh Kamara 2000 K.I.F.
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 18 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 511 13.16 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 797 13.81 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
4 45 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
5 512 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 321 14.62 Ya-Kaday Kamara 2000 K.I.F.
HEAT 2 / 2
1 307 13.93 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.
2 195 12.79 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 249 12.53 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 510 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
5 322 14.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 K.I.F.
SCRATCH
1 31 DNS Sophia Valentina Kmitt Mi 1999 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.0
1 12.71 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
2 12.79 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 13.02 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
4 13.35 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 13.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 13.76 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
7 13.91 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
8 14.24 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 797 13.83 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
2 511 13.17 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 195 12.82 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
4 18 12.61 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
5 249 12.69 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
6 512 13.04 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 45 13.73 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
8 307 13.88 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.