Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: -0.3
1 q 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
2 q 9.74 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
3 9.95 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
4 10.40 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
5 10.70 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
6 10.73 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
HEAT 2 / 7 - Wind: -1.0
1 q 9.48 Eli Riege 2006 Sparta
2 q 9.65 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 9.79 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 10.63 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
5 10.84 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
6 11.37 William Schultz 2006 K.I.F.
HEAT 3 / 7 - Wind: -1.1
1 q 9.47 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
2 q 9.67 Leon Hamann 2005 K.I.F.
3 10.25 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
4 10.65 Jakob Schmidt Larsen 2005 Trongårdens IF
5 10.68 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
6 10.85 Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7 - Wind: -0.8
1 q 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 9.87 Asger Lange 2005 Greve Atletik
3 9.94 Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
4 9.98 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 10.81 Holger Post 2006 Trongårdens IF
6 11.02 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
HEAT 5 / 7 - Wind: -1.5
1 q 9.22 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
2 q 9.37 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
3 9.87 Oswald Lindquist 2006 Sparta
4 10.79 William Hvass 2006 Sparta
5 12.16 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
DNS Viktor Andersen 2005 Trongårdens IF
HEAT 6 / 7 - Wind: -1.8
1 q 9.38 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
2 9.85 Thomas Massa 2005 Sparta
3 10.07 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 10.38 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
5 10.72 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
6 11.59 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
DNS Gustav L. Fogtmann 2005 Sparta
HEAT 7 / 7 - Wind: -0.4
1 q 8.97 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 q 9.70 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
3 10.17 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
4 10.29 Oskar Westerlin 2006 Bagsværd AC
DNS Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 697 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
2 241 10.48 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
3 87 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
4 766 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
5 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
6 337 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
HEAT 2 / 7
1 192 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
2 441 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 650 9.75 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 350 11.49 William Schultz 2006 K.I.F.
5 578 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
6 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 7
1 732 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
2 814 9.72 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
3 189 Jakob Schmidt Larsen 2005 Trongårdens IF
4 261 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
5 349 9.50 Leon Hamann 2005 K.I.F.
6 783 Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7
1 186 Holger Post 2006 Trongårdens IF
2 134 10.68 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
3 346 9.84 Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
4 32 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 825 Asger Lange 2005 Greve Atletik
HEAT 5 / 7
1 188 DNS Viktor Andersen 2005 Trongårdens IF
2 445 9.83 Oswald Lindquist 2006 Sparta
3 649 9.18 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
4 338 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
5 447 10.79 William Hvass 2006 Sparta
6 122 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
HEAT 6 / 7
1 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
2 444 9.65 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 815 9.65 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
4 862 Thomas Massa 2005 Sparta
4 448 DNS Gustav L. Fogtmann 2005 Sparta
5 211 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
6 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
HEAT 7 / 7
1 344 DNS 10.05 Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
2 336 10.04 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
3 185 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
4 440 8.89 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 580 DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
6 622 Oskar Westerlin 2006 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.0
1 q 8.91 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 q 9.28 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 q 9.31 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
4 9.73 Eli Riege 2006 Sparta
5 9.78 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
6 9.83 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.1
1 q 9.26 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
2 q 9.32 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
3 q 9.33 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 9.56 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
5 9.57 Leon Hamann 2005 K.I.F.
6 9.85 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 367 9.65 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 815 9.38 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 440 8.97 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 649 9.37 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
5 441 9.48 Eli Riege 2006 Sparta
6 766 9.74 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 349 9.67 Leon Hamann 2005 K.I.F.
2 87 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
3 122 9.22 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
4 32 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 814 9.47 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 185 9.70 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 8.97 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 9.27 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 9.28 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
4 9.42 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
5 9.44 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 9.56 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 814 9.32 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
2 815 9.28 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 440 8.91 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 122 9.26 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
5 649 9.31 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
6 32 9.33 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF