Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.4
1 q 11.26 Mathias Skou 1986 K.I.F.
2 q 11.27 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
3 q 11.33 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
4 q 11.47 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
5 11.69 Christian Trajkovski 1965 Sparta
6 12.02 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
7 13.49 Olaf Damm 1986 AGF Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -2.3
1 q 11.44 Jacob Wolfgang 1981 Bagsværd AC
2 11.91 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 12.05 Simon Hvelplund 1984 Sparta
4 12.27 Martin Panduro 1994 K.I.F.
5 12.93 Daniel W Jørgensen 1993 Vejle IF
DNS Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
DNS Rene Kåstrup 1975 Skive AM
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 11.10 Kojo Musah 1996 Vejle IF
2 q 11.31 Dennis Skødt 1994 Skive AM
3 q 11.65 Mathias Olsen 1991 Frederiksberg IF
4 11.74 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
5 11.92 Kasper Filsø 1990 Skive AM
6 12.40 Kristian Kolbye 1996 Amager Atletik Club
7 13.32 Noa Bak-Pedersen 1996 Frederiksberg IF
DNS Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 42 13.54 Olaf Damm 1986 AGF Atletik
3 162 11.48 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
4 564 11.51 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
5 575 10.92 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
6 313 11.00 Mathias Skou 1986 K.I.F.
7 565 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
8 571 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
HEAT 2 / 3
1 576 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta
2 35 11.77 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 164 12.41 Daniel W Jørgensen 1993 Vejle IF
4 599 11.25 Jacob Wolfgang 1981 Bagsværd AC
5 309 12.45 Martin Panduro 1994 K.I.F.
6 200 DNS 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
7 199 DNS 11.28 Rene Kåstrup 1975 Skive AM
HEAT 3 / 3
1 194 11.24 Dennis Skødt 1994 Skive AM
2 563 DNS 11.82 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
3 7 11.39 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
4 28 13.50 Noa Bak-Pedersen 1996 Frederiksberg IF
5 736 12.24 Kristian Kolbye 1996 Amager Atletik Club
6 160 10.91 Kojo Musah 1996 Vejle IF
7 193 11.54 Kasper Filsø 1990 Skive AM
8 36 11.85 Mathias Olsen 1991 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 252 DNS 10.82 Benjamin Lobo Vedel 1997 Aalborg AM