Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.6
1 q 14.17 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 14.90 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
3 q 15.66 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 15.78 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
5 16.57 David Rogge 2006 Hvidovre AM
6 17.13 Max Ferry Bekker Adler 2006 Amager Atletik Club
7 17.23 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
8 17.88 Sejer Kolding Bennedsen 2006 Roar Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.2
1 q 14.78 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
2 q 15.22 Emil Rosentjørn 2005 Roar Atletik
3 15.74 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 15.83 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 15.99 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
6 18.00 Otto Brekling Brushøj 2005 Amager Atletik Club
DNS Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.1
1 q 14.40 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 q 15.18 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
3 q 15.24 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 16.64 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
5 17.06 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
6 18.95 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
DNS Samson Tommerup 2005 K.I.F.
DNS Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 443 15.10 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 444 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 697 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
4 373 David Rogge 2006 Hvidovre AM
5 649 14.95 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
6 847 Max Ferry Bekker Adler 2006 Amager Atletik Club
7 691 Sejer Kolding Bennedsen 2006 Roar Atletik
8 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
HEAT 2 / 3
1 149 Emil Rosentjørn 2005 Roar Atletik
2 767 19.17 Otto Brekling Brushøj 2005 Amager Atletik Club
3 815 14.80 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
4 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 346 DNS Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
6 650 17.19 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 97 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
HEAT 3 / 3
1 442 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
2 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
3 336 DNS Samson Tommerup 2005 K.I.F.
4 211 DNS Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
5 814 15.10 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 440 15.06 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
8 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
Drenge 10-11 år - 100 meter - Day 2 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 14.44 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 14.75 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 14.95 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
4 15.19 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
5 15.21 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 15.42 Emil Rosentjørn 2005 Roar Atletik
7 16.05 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
DNS Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 367 15.24 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 814 15.18 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
3 815 14.78 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
4 443 DNS 14.17 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 440 14.40 Hakeem Ali 2005 Sparta
6 649 14.90 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
7 149 15.22 Emil Rosentjørn 2005 Roar Atletik
8 444 15.66 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta