Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: -1.1
1 q 11.07 Miso Buha 2003 Bragdid
2 q 11.27 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
3 11.70 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 12.53 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 13.47 Eskil Plamqvist 2004 IFK Helsingborg
DNS Frederik Lee 2004 AGF Atletik
HEAT 2 / 6 - Wind: -1.2
1 q 11.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 q 11.48 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
3 12.07 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
4 12.24 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
5 12.60 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager Atletik Club
6 13.61 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
HEAT 3 / 6 - Wind: -1.9
1 q 11.50 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 11.76 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
3 11.99 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 12.35 Oliver Baasch 2003 Amager Atletik Club
5 12.51 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
6 13.41 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
HEAT 4 / 6 - Wind: -1.5
1 q 10.74 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
2 491 q 11.50 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 492 11.50 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager Atletik Club
4 11.92 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
5 12.61 Assan Ashraf 2004 Gullfoss
6 12.76 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
HEAT 5 / 6 - Wind: -0.2
1 q 11.01 Neloo Falck 2003 K.I.F.
2 11.68 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 11.68 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
4 12.16 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 13.26 Lukas R. Lundhof 2004 K.I.F.
6 13.36 Mads Emil Svensson 2003 K.I.F.
HEAT 6 / 6 - Wind: -0.7
1 q 10.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
2 q 10.93 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 q 11.19 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
4 q 11.35 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 12.57 Viktor Willingshøj Stæhr 2004 Hellas Roskilde
6 13.29 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 677 Eskil Plamqvist 2004 IFK Helsingborg
2 5 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
3 474 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 44 DNS Frederik Lee 2004 AGF Atletik
5 807 11.34 Miso Buha 2003 Bragdid
6 749 11.52 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 6
1 721 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager Atletik Club
2 728 11.82 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
3 187 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
4 602 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 216 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
6 475 11.14 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
1 471 11.40 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
2 477 11.42 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 765 Oliver Baasch 2003 Amager Atletik Club
4 831 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
5 183 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
6 125 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
HEAT 4 / 6
1 748 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager Atletik Club
2 651 10.33 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 365 14.04 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 694 Assan Ashraf 2004 Gullfoss
5 812 12.40 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
6 860 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
HEAT 5 / 6
1 317 11.09 Neloo Falck 2003 K.I.F.
2 343 12.09 Lukas R. Lundhof 2004 K.I.F.
3 638 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
4 266 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 137 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 863 Mads Emil Svensson 2003 K.I.F.
HEAT 6 / 6
1 106 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 288 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
3 22 11.66 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 89 Viktor Willingshøj Stæhr 2004 Hellas Roskilde
5 806 11.25 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
6 470 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
SCRATCH
1 283 DNS 11.64 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Drenge 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.1
1 q 10.56 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
2 q 10.99 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
3 q 11.05 Neloo Falck 2003 K.I.F.
4 q 11.10 Miso Buha 2003 Bragdid
DNS Vilhelm Krüger 2004 Sparta
DNS Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 q 10.94 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
2 q 11.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 11.28 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
4 11.36 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 11.51 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
6 11.54 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 470 DNS 11.35 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 807 11.07 Miso Buha 2003 Bragdid
3 860 10.74 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
4 317 11.01 Neloo Falck 2003 K.I.F.
5 749 11.27 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
6 651 DNS 11.50 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
HEAT 2 / 2
1 216 11.48 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
2 475 11.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 22 10.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 106 10.93 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 806 11.19 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
6 477 11.50 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.1
1 10.52 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
2 10.84 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 10.92 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 11.02 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
5 11.15 Miso Buha 2003 Bragdid
DNS Neloo Falck 2003 K.I.F.
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 807 11.10 Miso Buha 2003 Bragdid
2 749 10.99 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
3 860 10.56 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
4 22 10.94 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 317 DNS 11.05 Neloo Falck 2003 K.I.F.
6 106 11.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik