Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.0
1 q 9.54 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager Atletik Club
2 646 10.65 Elias Johansson 2008 Ängelholm IF
3 11.23 Óðin J. Glerfoss 2008 Bragdid
4 11.46 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
5 11.59 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 Hellas Roskilde
6 11.72 Magnus Svanhardt 2008 Amager Atletik Club
7 11.94 Bertram Rasmus Clausen 2008 Sparta
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.5
1 q 9.66 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 10.63 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
3 10.82 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
4 11.39 Felix Amby Frederiksen 2007 HG ATM
5 11.49 Lucas Zwicki 2008 Amager Atletik Club
6 12.30 Albert Lysemose Nielsen 2008 Hellas Roskilde
DNS Oscar Bo Herskind 2007 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.2
1 q 10.42 Anders Silleborg 2007 Sparta
2 643 q 10.65 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG ATM
3 11.07 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
4 11.44 Simon Skafte Johansen 2008 ORI A&M
5 11.85 Magnus Wulff 2008 Amager Atletik Club
6 11.99 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
7 28.12 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.4
1 q 10.00 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
2 q 10.12 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
3 q 10.44 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 10.75 Mads Varnike Schiff 2007 Amager Atletik Club
5 10.82 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
6 10.99 Laurids Wang Boesen 2008 Hellas Roskilde
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 421 11.17 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
2 92 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 Hellas Roskilde
3 239 10.31 Elias Johansson 2008 Ängelholm IF
4 416 Bertram Rasmus Clausen 2008 Sparta
5 705 9.72 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager Atletik Club
6 750 Magnus Svanhardt 2008 Amager Atletik Club
7 818 Óðin J. Glerfoss 2008 Bragdid
HEAT 2 / 4
1 417 DNS Oscar Bo Herskind 2007 Sparta
2 414 10.58 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
3 746 Lucas Zwicki 2008 Amager Atletik Club
4 633 9.42 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 647 Felix Amby Frederiksen 2007 HG ATM
6 90 Albert Lysemose Nielsen 2008 Hellas Roskilde
7 424 10.88 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
HEAT 3 / 4
1 262 Simon Skafte Johansen 2008 ORI A&M
2 425 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
3 751 Magnus Wulff 2008 Amager Atletik Club
5 648 10.02 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG ATM
6 636 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
7 646 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
8 418 9.95 Anders Silleborg 2007 Sparta
HEAT 4 / 4
1 93 Laurids Wang Boesen 2008 Hellas Roskilde
2 747 11.67 Mads Varnike Schiff 2007 Amager Atletik Club
3 415 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
4 102 10.08 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
5 621 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
7 238 9.81 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 9.35 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 9.37 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager Atletik Club
3 9.92 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
4 10.08 Anders Silleborg 2007 Sparta
5 10.16 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
6 10.16 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
7 10.36 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG ATM
8 10.54 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 414 10.63 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
2 418 10.42 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 238 10.00 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
4 705 9.54 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager Atletik Club
5 633 9.66 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 102 10.12 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
7 621 10.44 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
8 648 10.65 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG ATM