Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.7
1 q 11.36 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
2 q 11.41 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
3 q 12.01 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
4 q 12.02 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
5 12.37 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
DNS Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.2
1 q 11.27 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
2 q 11.35 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 q 11.63 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
4 q 11.66 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 12.06 Aske Petersen 1998 Sparta
6 12.22 Peter Rasmussen 1998 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 11 12.06 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
2 378 DNS 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
3 379 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
4 81 11.20 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 4 12.06 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
6 655 11.07 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
HEAT 2 / 2
1 532 12.18 Aske Petersen 1998 Sparta
2 278 10.87 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 768 12.18 Peter Rasmussen 1998 Amager Atletik Club
4 624 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 242 10.88 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
6 15 11.66 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 11.04 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
2 11.28 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 11.35 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
4 11.40 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
5 11.45 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
6 11.50 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
7 12.07 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
8 12.12 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 379 12.01 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
2 15 11.63 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
3 81 11.36 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
4 242 11.27 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
5 278 11.35 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 655 11.41 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
7 624 11.66 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 4 12.02 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF