Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149 152 155 158 160 163
1 1.60 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XO O O XXO XXO XXX
2 1.49 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg O O O O O O XXO XO O XXX
3 1.43 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC O O O O XXO XXO XO XO XXX
4 1.40 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid O XO O O O XXX
5 1.37 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC XO O O XXX
6 1.37 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott O O O O O XXO XXO XXX
7 1.37 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O O O XO O XXO XXO XXX
8 1.34 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club O O O XO XO XXX
8 1.34 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK O O XO XO XXX
10 1.31 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK O O O O XXX
11 1.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM O O O XO O XXX
12 1.31 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O O O O XO XXX
13 1.31 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott O O O O O XXO XO XXX
14 1.28 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM O O O O O O O XXX
14 1.28 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid O O O XXX
16 1.25 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK O XO XO XXX
17 1.25 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF O O O O XXO XXX
18 1.20 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club O O O XXX
18 1.20 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club O O XXX
20 1.20 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF XO O O O XXX
21 1.20 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F. O XXO O XXX
22 1.20 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF O O XO XXX
23 1.20 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta O XO XO XXX
24 1.20 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta XXO XXO X
25 1.15 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta O O O O XXX
25 1.15 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF O O O O XXX
27 1.10 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg O
DNS Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
DNS Louise Barrett 2004 Stoholm Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS Louise Barrett 2004 Stoholm Atletik
2 27 1.25 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
3 686 DNS Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
4 376 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
5 334 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F.
6 652 1.20 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
7 808 1.50 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
8 271 1.35 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
9 20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
10 30 1.30 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
11 733 1.15 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
12 456 1.54 Karla Schärfe 2003 Sparta
13 738 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
14 218 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
15 25 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
16 240 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
17 451 1.30 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
18 723 1.18 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
19 606 1.30 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
20 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
21 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
22 595 1.40 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
23 453 1.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
24 41 1.15 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 465 1.31 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
26 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
27 811 1.20 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
28 272 1.43 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
29 464 1.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
30 670 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg