Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.35 Helena Ring 2002 Amager AC 9.86 9.94 9.04 9.45 9.53 10.35
2 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 9.88 9.08 9.23 9.60 9.47 9.57
3 9.21 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott 9.06 9.20 9.00 8.73 9.21 8.97
4 9.15 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 8.41 8.89 8.25 8.50 8.70 9.15
5 9.04 Laura Karstenskov 2002 Sparta X 8.83 8.06 8.71 9.04 8.55
6 8.91 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.66 8.83 8.91 8.34 8.66 8.67
7 8.71 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK 7.50 8.50 8.71
8 8.57 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF 7.92 8.57 7.01
9 8.10 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 8.10 7.92 7.44
10 8.09 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 7.34 8.09 7.90
11 8.09 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö 7.72 7.56 8.09
12 7.94 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF 7.83 7.94 7.71
13 7.83 Josefine Sørensen 2002 Sparta 7.83 7.57 X
14 7.82 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 7.37 7.82 7.55
15 7.82 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC X 7.82 7.21
16 7.73 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 7.29 7.18 7.73
17 7.71 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott 7.71 X 7.10
18 7.62 Regitze Friis 2002 Amager AC X 7.62 7.06
19 7.57 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 7.52 7.57 7.42
20 7.41 Clara Reib 2003 Fredensborg AK 7.41 X 7.23
21 7.21 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta 7.21 6.72 5.91
22 7.08 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta 7.08 6.62 7.05
23 6.67 Flora Chalmer 2003 Sparta 6.67 6.66 6.52
24 5.53 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 5.53 5.08 5.22
DNS Akacia Helmundt 2002 Hvidovre AM
DNS Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
DNS Steffani Sørensen 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
2 485 7.45 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 277 7.14 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
4 344 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
5 124 9.07 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 661 Helena Ring 2002 Amager AC
7 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
8 469 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
9 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
10 394 9.49 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
11 478 9.36 Liv Nedergaard 2002 Sparta
12 84 6.80 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
13 390 DNS Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
14 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
15 150 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
16 475 Laura Karstenskov 2002 Sparta
17 699 Regitze Friis 2002 Amager AC
18 471 7.34 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
19 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
20 472 7.05 Josefine Sørensen 2002 Sparta
21 623 DNS Akacia Helmundt 2002 Hvidovre AM
22 83 6.11 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 477 Flora Chalmer 2003 Sparta
24 479 8.77 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
25 19 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
26 304 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
27 741 DNS Steffani Sørensen 2002 Amager AC