Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.5
1 q 14.90 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
2 q 15.26 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 q 15.44 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 q 16.08 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
5 17.03 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
6 17.19 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 19.02 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.5
1 q 15.20 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 15.29 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 q 15.48 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 q 16.09 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
5 16.39 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 16.74 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 17.09 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
8 18.20 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 440 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
2 446 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 271 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
4 330 14.95 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
5 331 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
7 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
8 149 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 445 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 652 18.69 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
3 447 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 354 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
5 97 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
6 392 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
7 50 15.36 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 219 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 10-11 år - 100 meter - Day 2 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 14.78 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
2 14.91 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 15.03 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 15.14 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 15.24 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
6 15.43 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 15.80 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
8 15.88 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 271 16.08 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
2 149 15.44 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 446 15.26 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 330 14.90 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
5 219 15.20 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 392 15.29 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
7 50 15.48 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 354 16.09 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö