Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.7
1 q 11.44 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
2 12.30 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
3 12.82 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 12.94 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 5 - Wind: +4.1
1 q 10.86 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 q 11.34 William Wittendorff 2003 Sparta
3 q 11.70 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
4 11.72 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 13.21 Theodor Hvass 2002 Sparta
HEAT 3 / 5 - Wind: +2.8
1 q 10.38 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 11.81 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
3 11.89 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
4 12.19 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: -0.3
1 q 11.35 Anders Bang 2002 Sparta
2 12.51 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
3 12.86 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 13.53 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
DNS Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 5 - Wind: +2.3
1 q 11.30 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
2 q 11.57 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 11.77 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 11.88 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 12.44 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 72 DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
2 139 11.87 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
3 244 13.00 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 106 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
5 722 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
HEAT 2 / 5
1 456 11.17 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 457 William Wittendorff 2003 Sparta
3 610 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
4 454 13.45 Theodor Hvass 2002 Sparta
5 453 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 5
1 311 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
2 633 10.81 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
3 612 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 460 DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
5 665 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
HEAT 4 / 5
1 230 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
2 461 11.45 Anders Bang 2002 Sparta
3 462 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 229 DNS 13.00 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
5 465 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
HEAT 5 / 5
1 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 464 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 684 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 715 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 136 10.90 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde