Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.6
1 q 10.79 Martin Roe 1992 Sparta
2 q 11.04 Emil Strøm 1993 Sparta
3 q 11.11 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
4 11.45 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
5 11.54 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
6 11.60 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4 - Wind: +2.0
1 q 10.47 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 q 11.01 Mathias Skou 1986 Københavns IF
3 11.59 Kasper Filsø 1990 Skive AM
4 12.05 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
5 13.15 Max Boisen 1988 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: +4.2
1 q 10.83 Kasper Stærk 1983 Sparta
2 q 10.88 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
3 11.12 Nicolai Hartling 1994 Sparta
4 11.54 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
5 11.60 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.9
1 q 10.96 Mike Kalisz 1989 Sparta
2 11.37 Dennis Skødt 1994 Skive AM
3 11.41 Philip Braun 1990 Sparta
4 12.35 Mohammad Gholami 1995 IFK Helsingborg
DNS Erik Samuelsson 1989 IFK Halmstad
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 212 11.76 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
2 591 11.88 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
3 585 Martin Roe 1992 Sparta
4 583 10.97 Emil Strøm 1993 Sparta
5 207 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
6 259 10.95 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
HEAT 2 / 4
1 312 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 313 11.56 Kasper Filsø 1990 Skive AM
3 693 13.55 Max Boisen 1988 Amager AC
4 268 11.57 Mathias Skou 1986 Københavns IF
5 209 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 4
1 582 11.25 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 592 11.30 Kasper Stærk 1983 Sparta
3 267 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
4 590 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
5 208 11.67 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4
1 369 Mohammad Gholami 1995 IFK Helsingborg
2 587 10.74 Mike Kalisz 1989 Sparta
3 581 11.39 Philip Braun 1990 Sparta
4 314 11.63 Dennis Skødt 1994 Skive AM
5 338 DNS 12.97 Erik Samuelsson 1989 IFK Halmstad
SCRATCH
1 52 DNS 12.10 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
2 211 DNS 11.99 Mathias Adiklanathan Olse 1991 Frederiksberg IF
2 335 DNS Sebastian Johansson 1993 IFK Halmstad
4 383 DNS 10.93 Miguel Angel Lozano 1991 Spanien
5 584 DNS 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta