Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 200 meter - Day 2 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.39 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
2 28.41 Marie Falkebo 2003 Sparta
3 28.52 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
4 29.16 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 29.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 29.41 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
7 29.73 Maja Felby 2002 Køge Atletik
8 29.96 Helena Ring 2002 Amager AC
9 29.99 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
10 30.18 Liv Nedergaard 2002 Sparta
11 30.29 Annika Haldbo 2003 Sparta
12 30.42 Esther Arce 2002 Amager AC
13 30.50 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
14 30.58 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK
15 30.75 Karla Schärfe 2003 Sparta
16 30.83 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
17 31.08 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
17 31.08 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
19 31.41 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
20 31.54 Regitze Friis 2002 Amager AC
21 31.64 Josefine Sørensen 2002 Sparta
22 31.92 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
23 31.97 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
24 32.08 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
25 32.12 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
26 32.31 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
27 32.41 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
28 32.95 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
29 32.98 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
30 33.22 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
31 33.23 Julie Svare 2003 Amager AC
32 33.43 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
33 33.49 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
34 33.51 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
35 33.64 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
36 34.36 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
37 34.41 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
38 34.91 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 Ballerup AK
39 35.41 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
40 35.57 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
HEAT 1 / 8 - Wind: -0.8
14 30.58 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK
25 32.12 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
31 33.23 Julie Svare 2003 Amager AC
37 34.41 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 8 - Wind: -1.3
20 31.54 Regitze Friis 2002 Amager AC
26 32.31 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
28 32.95 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
36 34.36 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
DNS Annika Eppers 2002 Sparta
HEAT 3 / 8 - Wind: -1.8
24 32.08 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
30 33.22 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
32 33.43 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
33 33.49 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
34 33.51 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
HEAT 4 / 8 - Wind: -0.8
35 33.64 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
38 34.91 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 Ballerup AK
39 35.41 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
DNS Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 8 - Wind: -1.8
17 31.08 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
19 31.41 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
21 31.64 Josefine Sørensen 2002 Sparta
23 31.97 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
27 32.41 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
29 32.98 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 6 / 8 - Wind: -0.7
11 30.29 Annika Haldbo 2003 Sparta
12 30.42 Esther Arce 2002 Amager AC
15 30.75 Karla Schärfe 2003 Sparta
16 30.83 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
17 31.08 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
22 31.92 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
HEAT 7 / 8 - Wind: -1.9
5 29.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 29.73 Maja Felby 2002 Køge Atletik
8 29.96 Helena Ring 2002 Amager AC
9 29.99 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
10 30.18 Liv Nedergaard 2002 Sparta
13 30.50 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
HEAT 8 / 8 - Wind: -0.7
1 28.39 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
2 28.41 Marie Falkebo 2003 Sparta
3 28.52 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
4 29.16 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 29.41 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
40 35.57 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 8
2 35 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
3 301 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
4 670 Julie Svare 2003 Amager AC
5 80 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 8
2 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
3 483 DNS Annika Eppers 2002 Sparta
4 699 Regitze Friis 2002 Amager AC
5 632 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
6 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
HEAT 3 / 8
2 396 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
3 29 38.66 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
4 479 35.34 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
5 638 36.44 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
6 646 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
HEAT 4 / 8
2 471 34.54 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
3 83 35.30 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
5 226 DNS 34.08 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 78 35.83 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 Ballerup AK
HEAT 5 / 8
1 636 33.84 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
2 624 31.79 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
3 84 31.70 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
4 481 32.22 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 472 31.33 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 344 32.26 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
HEAT 6 / 8
1 480 31.17 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 470 30.35 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 484 30.79 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 353 30.82 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
5 467 30.82 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 653 31.12 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 7 / 8
1 273 30.26 Maja Felby 2002 Køge Atletik
2 347 30.08 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
3 62 29.72 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 150 29.83 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 661 30.05 Helena Ring 2002 Amager AC
6 478 30.12 Liv Nedergaard 2002 Sparta
HEAT 8 / 8
1 102 29.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 469 28.96 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
3 639 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
4 730 29.12 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
5 473 28.69 Marie Falkebo 2003 Sparta
6 300 29.40 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
SCRATCH
1 17 DNS Monica Maillet 2002 Blovstrød Løverne
2 389 DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
3 391 DNS 29.36 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
4 394 DNS Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott