Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.4
1 q 10.40 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 10.71 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
3 q 10.98 Freja Abraham 2006 Sparta
4 11.15 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 11.62 Marie Maag Jensen 2006 Amager AC
6 14.22 Helena Hjorth 2007 Amager AC
DNS Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.0
1 q 10.06 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.48 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
3 q 10.93 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
4 11.18 Malou Bilsgaard 2007 Greve Atletik
5 11.51 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
6 11.58 Clara Hagner Sørensen 2007 Amager AC
7 11.74 Anna B Andersen 2006 Amager AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.9
1 q 10.16 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 10.51 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta
3 11.05 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 11.27 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
5 11.37 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 12.24 Thit Tore Jensen 2007 Amager AC
7 12.73 Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 689 Marie Maag Jensen 2006 Amager AC
2 660 Helena Hjorth 2007 Amager AC
3 428 DNS 11.67 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
4 634 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 429 11.23 Freja Abraham 2006 Sparta
6 135 10.0 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
7 421 10.21 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
HEAT 2 / 3
1 422 11.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
2 104 Malou Bilsgaard 2007 Greve Atletik
3 701 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
4 130 11.15 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
5 425 10.08 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 645 Clara Hagner Sørensen 2007 Amager AC
7 635 Anna B Andersen 2006 Amager AC
HEAT 3 / 3
1 713 Thit Tore Jensen 2007 Amager AC
2 427 10.77 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 426 11.16 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
4 45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 299 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta
6 25 10.09 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 218 12.26 Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF