Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
1 q 15.12 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 16.19 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
3 16.56 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 16.86 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 17.09 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
6 17.18 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 q 14.80 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 q 14.90 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
3 q 15.82 Louie Svane 2004 Amager AC
4 16.61 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
5 17.60 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
6 18.57 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.3
1 q 13.81 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 q 15.28 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 q 15.39 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 q 15.68 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
5 17.53 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
DNS Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
2 170 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 227 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 435 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 658 17.54 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
6 625 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
HEAT 2 / 3
1 132 19.38 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
2 141 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
3 128 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
4 679 Louie Svane 2004 Amager AC
5 438 15.13 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 43 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 275 DNS Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 431 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 272 15.07 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 16 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 729 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
SCRATCH
1 434 DNS 17.82 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - 100 meter - Day 2 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 14.01 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 14.86 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 14.88 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 14.92 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
5 15.06 Hakeem Ali 2005 Sparta
6 15.10 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
7 15.70 Louie Svane 2004 Amager AC
8 15.79 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 15.68 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 272 15.28 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 438 14.90 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 729 13.81 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
5 43 14.80 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 435 15.12 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 431 15.39 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 679 15.82 Louie Svane 2004 Amager AC