Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 9 - Wind: +4.4
1 q 11.15 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.40 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 12.06 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
4 12.28 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
5 12.58 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
6 12.61 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 9 - Wind: +3.8
1 q 10.32 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
2 11.94 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
3 12.00 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
4 12.14 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 12.43 Julie Svare 2003 Amager AC
6 13.03 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 3 / 9 - Wind: +2.3
1 11.62 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
2 11.79 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 12.00 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
4 12.15 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
5 13.04 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 4 / 9 - Wind: +1.9
1 q 11.59 Esther Arce 2002 Amager AC
2 11.73 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 11.85 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
4 12.20 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
5 12.60 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 13.08 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
HEAT 5 / 9 - Wind: +3.9
1 q 11.05 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 q 11.33 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
3 q 11.49 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
4 11.65 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 12.13 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 13.51 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
HEAT 6 / 9 - Wind: +1.0
1 q 11.26 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 11.70 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 11.89 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 11.98 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 13.06 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
6 13.77 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
HEAT 7 / 9 - Wind: +2.2
1 q 11.24 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 11.79 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
3 11.95 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
4 12.08 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
5 12.74 Annika Truelsen 2003 Sparta
6 13.29 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
HEAT 8 / 9 - Wind: +2.6
1 q 11.14 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
2 q 11.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 11.83 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
4 12.34 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 12.42 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
6 12.65 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
HEAT 9 / 9 - Wind: +2.6
1 q 11.29 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 11.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 11.95 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 12.18 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
5 13.43 Freja Scharff 2002 Amager AC
6 13.50 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 9 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 9
1 696 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
2 390 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
3 105 11.43 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 636 12.57 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
5 226 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 69 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 9
1 670 Julie Svare 2003 Amager AC
2 346 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
3 326 10.46 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
4 225 13.00 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 394 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
6 471 13.42 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 3 / 9
2 396 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
3 391 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
4 478 11.77 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 486 12.09 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 83 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 4 / 9
1 653 11.92 Esther Arce 2002 Amager AC
2 186 12.00 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
3 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
4 624 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
5 302 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
6 476 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
HEAT 5 / 9
1 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
2 482 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 699 12.80 Regitze Friis 2002 Amager AC
4 220 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 137 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
6 469 11.10 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
HEAT 6 / 9
1 480 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 62 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 639 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
4 102 11.53 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 472 12.26 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 646 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
HEAT 7 / 9
1 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
2 115 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
3 233 12.25 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
4 73 11.53 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 487 Annika Truelsen 2003 Sparta
6 22 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
HEAT 8 / 9
1 234 12.30 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
2 638 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
3 84 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
4 126 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 300 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
6 150 11.53 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 9 / 9
1 481 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 27 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
3 485 12.64 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 231 11.30 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 682 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
6 655 Freja Scharff 2002 Amager AC
SCRATCH
1 70 DNS Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
2 389 DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
3 483 DNS Annika Eppers 2002 Sparta