Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +3.0
1 q 12.22 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
2 q 12.67 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
3 13.41 Simone Hjort 1999 Sparta
4 14.02 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
DNS Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +3.2
1 q 12.62 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
2 q 12.94 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 13.29 Julie Højland 1999 Korsør AM
4 q 13.34 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.9
1 q 13.07 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
2 q 13.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 13.47 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
4 13.63 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 559 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 548 13.50 Simone Hjort 1999 Sparta
3 556 DNS 12.59 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 381 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
5 378 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 3
1 545 13.05 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 315 12.94 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
3 216 13.76 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
4 728 13.80 Julie Højland 1999 Korsør AM
HEAT 3 / 3
1 557 13.70 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 308 12.73 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 53 13.16 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 546 13.99 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 12.33 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
2 12.73 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
3 12.86 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
4 13.03 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
5 13.15 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 13.57 Julie Højland 1999 Korsør AM
DNS Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
DNS Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 728 13.29 Julie Højland 1999 Korsør AM
2 53 13.07 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 378 12.67 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
4 381 12.22 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
5 315 12.62 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
6 545 DNS 12.94 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
7 308 13.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
8 216 DNS 13.34 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF