Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.0
1 q 10.27 Oswald Lindquist 2006 Sparta
2 q 10.31 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
3 10.66 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 10.94 Rolf Riisager 2006 Amager AC
5 11.64 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
6 11.90 Marcus Dyreby Kock 2006 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.2
1 q 9.66 Lance Christian aabo 2006 Herlufsholm ATM
2 q 10.12 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 q 10.63 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
4 11.25 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik
5 11.55 Asger Abraham 2006 Sparta
6 12.18 Elias Sauer Nielsen 2007 Amager AC
7 13.38 Hans Steengaard Christens 2007 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: -0.7
1 q 9.94 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
2 10.72 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 11.06 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
4 11.67 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
5 11.79 William Hvass 2006 Sparta
DNS Tobias Zeberg 2007 Sparta
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.1
1 q 10.41 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 10.54 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
3 10.97 David Rogge 2006 Hvidovre AM
4 11.16 Anders Silleborg 2007 Sparta
5 11.85 Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd AC
6 13.60 William addyman 2007 Bagsværd AC
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 688 Marcus Dyreby Kock 2006 Amager AC
2 334 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
3 700 Rolf Riisager 2006 Amager AC
4 417 10.34 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 414 10.29 Oswald Lindquist 2006 Sparta
6 15 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
HEAT 2 / 4
1 720 Hans Steengaard Christens 2007 Amager AC
2 643 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 650 Elias Sauer Nielsen 2007 Amager AC
4 276 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik
5 127 10.69 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
6 420 11.23 Asger Abraham 2006 Sparta
7 187 9.45 Lance Christian aabo 2006 Herlufsholm ATM
HEAT 3 / 4
1 418 11.99 William Hvass 2006 Sparta
2 415 DNS 10.43 Tobias Zeberg 2007 Sparta
3 120 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
4 413 9.59 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
5 278 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
6 683 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
HEAT 4 / 4
1 171 David Rogge 2006 Hvidovre AM
2 24 12.37 Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd AC
3 49 William addyman 2007 Bagsværd AC
4 416 10.41 Anders Silleborg 2007 Sparta
5 47 10.18 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 46 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC