Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 13:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +3.1
1 q 9.18 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
2 q 9.41 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 9.78 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
4 10.43 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
5 11.36 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
DNS Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
HEAT 2 / 5 - Wind: +2.4
1 q 9.22 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
2 9.86 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 10.34 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
4 10.48 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
5 12.08 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
DNS Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
HEAT 3 / 5 - Wind: +3.7
1 q 9.24 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
2 10.17 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
3 10.18 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
4 10.71 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM
DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 4 / 5 - Wind: +2.3
1 q 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 9.99 Filip Ravn 2004 Københavns IF
3 10.35 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
4 10.54 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
DNS Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
HEAT 5 / 5 - Wind: +3.8
1 q 8.53 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 q 9.33 Louie Svane 2004 Amager AC
3 q 9.74 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 9.87 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 10.00 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
DNS Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 128 11.10 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
2 190 DNS Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
3 625 10.09 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
4 275 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 191 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
6 745 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 2 / 5
1 165 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
2 103 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 272 9.40 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 37 DNS 9.65 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
5 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
6 189 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
HEAT 3 / 5
1 31 DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
2 98 9.33 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 608 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM
4 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
5 134 10.09 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
HEAT 4 / 5
1 437 8.89 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 90 DNS Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
3 726 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
4 148 10.38 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
5 724 10.12 Filip Ravn 2004 Københavns IF
HEAT 5 / 5
1 679 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
2 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 188 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
4 395 DNS 9.37 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
5 121 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
6 729 8.42 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI