DM inde • 2017 Feb 18 - Feb 19 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Mænd senior - 4 x 200 m stafet - Day 2 at 17:20
Dansk rekord: 1.25.10 Morten D. Madsen, Andreas Martinsen, Emil Strøm, Ekelund-Arenander - Landsholdet - Bærum (NOR) - 14-02-2015
1.27.08 Mike Kalisz, Nicklas Hyde, Nicklas Müller, Morten Jensen - Sparta - Skive - 26-02-2012
Spar Nord Arena rekord: 1.26.70 Mike Kalisz, Emil Strøm, Nicolai Hartling, Nick Ekelund-Arenander - Sparta - 22-02-2015
Dansk mester 2016: 1.28.77 Fredrik Schou Nielsen, Emil Strøm, Nicolai Hartling, Marquis Caldwell - Sparta - 2016
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.28.76 Sparta I Sparta
2 1.29.20 Sparta II Sparta
3 DUR 1.30.19 Greve Atletik Greve Atletik
4 1.30.25 Aalborg AM Aalborg AM
5 1.33.58 AGF Atletik AGF Atletik
6 1.34.29 Københavns IF Københavns IF
HEAT 1 / 2
1 1.28.76 Gustav Lundholm Nielsen, Nicolai Hartling, Frederik Schou Nielsen, Tobias Larsen Sparta I
5 1.33.58 Daniel Elkrog, Casper Spure Pedersen, Rasmus Fogh Nybo, David Christiansen AGF Atletik
6 1.34.29 Endre Røsaker (u), Brian Jørgensen, Martin Panduro, Christian Eschen Københavns IF
DNF Frederik Peschardt, Mathias Mørk, Emil Søndergaard, Steffen Udengaard Knudsen, Casper Henningsen, Tais Leicht Kjær Aarhus 1900
HEAT 2 / 2
2 1.29.20 Emil Frænde, Nicolai Lind Andersen, Jonathan Aquino (u), Emil Kaare Strøm, Jacob Hvorup Sparta II
3 DUR 1.30.19 Oliver Chabert, Frankly Dadey, Peter Andersson, Kasper Andersson Greve Atletik
4 1.30.25 Benjamin Lobo Vedel, Martin Johansen, Jacob Aagaard Jensen, Zaki Dhamac Aalborg AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Daniel Elkrog, Casper Spure Pedersen, Rasmus Fogh Nybo, David Christiansen AGF Atletik
2 Endre Røsaker (u), Brian Jørgensen, Martin Panduro, Christian Eschen Københavns IF
3 Gustav Lundholm Nielsen, Nicolai Hartling, Frederik Schou Nielsen, Tobias Larsen Sparta I
4 Frederik Peschardt, Mathias Mørk, Emil Søndergaard, Steffen Udengaard Knudsen, Casper Henningsen, Tais Leicht Kjær Aarhus 1900
HEAT 2 / 2
2 Oliver Chabert, Frankly Dadey, Peter Andersson, Kasper Andersson Greve Atletik
3 Emil Frænde, Nicolai Lind Andersen, Jonathan Aquino (u), Emil Kaare Strøm, Jacob Hvorup Sparta II
4 Benjamin Lobo Vedel, Martin Johansen, Jacob Aagaard Jensen, Zaki Dhamac Aalborg AM
SCRATCH
1 DNS 1.30.85 Hvidovre AM
2 DNS Skive AM