DM inde • 2017 Feb 18 - Feb 19 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Kvinder senior - 800 meter - indledende - Day 1 at 17:30
Dansk rekord: 2.02.33 Heidi K. Jensen (66) - Sparta - Stockholm (SWE) - 17-02-2000
Spar Nord Arena rekord: 2.07.75 Stina Trost (94) - Amager AC - 24-02-2013
Dansk mester 2016: 2.11.94 Line K Schulz - Aalborg Atletik - 2016
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 2.11.23 Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
2 q 2.11.31 Line K Schulz 1996 Aalborg AM
3 PB 2.18.13 Laura Rosing Møller 1994 Odense Atletik
4 2.19.42 Matilde Pedersen 1999 Aalborg AM
HEAT 2 / 3
1 Q 2.12.70 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.14.41 Louise Jørgensen 1991 Københavns IF
3 2.28.49 Camilla Grøndahl 1990 Aarhus Fremad
4 PB 2.29.71 Anne Hjorth Thomsen 1993 AGF Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 2.08.02 Trine Mjaaland (u) 1990 N - Kristiansand IF
2 q 2.08.44 Ida Fillingsnes (u) 1990 Københavns IF
3 q 2.12.80 Josefine Rytter 1994 Bagsværd AC
4 2.12.95 Rebekka Fuglø 1993 Vejle IF
5 2.21.89 Marie Munk Jakobsen 1991 AGF Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 90 2.19.00 Laura Rosing Møller 1994 Odense Atletik
2 180 2.18.52 2.18.52 Matilde Pedersen 1999 Aalborg AM
3 183 2.10.55 2.10.55 Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
4 175 2.08.66 2.08.66 Line K Schulz 1996 Aalborg AM
HEAT 2 / 3
1 76 2.10.23 2.10.23 Louise Jørgensen 1991 Københavns IF
2 229 2.34.73 Camilla Grøndahl 1990 Aarhus Fremad
3 22 2.09.79 2.09.79 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
4 1 2.29.95 2.29.95 Anne Hjorth Thomsen 1993 AGF Atletik
HEAT 3 / 3
1 20 2.12.78 2.11.99 Josefine Rytter 1994 Bagsværd AC
2 11 2.17.28 Marie Munk Jakobsen 1991 AGF Atletik
3 156 2.12.79 2.12.77 Rebekka Fuglø 1993 Vejle IF
4 83 2.04.71 Trine Mjaaland (u) 1990 N - Kristiansand IF
5 72 2.06.19 2.04.66 Ida Fillingsnes (u) 1990 Københavns IF
SCRATCH
1 17 DNS 2.04.28 2.02.81 Stina Troest 1994 Amager AC
2 41 DNS 2.17.54 2.17.54 Carolien Millenaar (u) 1997 Herning Løbeklub
3 114 DNS 2.11.73 2.09.52 Dagmar Fæster Olsen 1994 Sparta
4 159 DNS 2.17.64 2.07.67 Julie Mathiesen (u) 1993 Viborg AM
5 168 DNS 2.16.50 2.16.50 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM