DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4600 (-0.1) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 4420 (-0.2) Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
3 4351 (-0.2) Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
4 4338 (-0.5) Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
5 4310 (+0.4) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 4202 (+0.2) Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
7 3977 (+0.2) Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
8 3893 (+0.1) Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 3834 (-0.4) Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
10 3789 (-0.2) Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
11 3208 (-0.1) Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
12 2862 (-0.7) Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 800
1 Nikolaj Grønbech
Slagelse Atletik Delta
4600 (-0.1)
Result
Points
Wind
15.92
742
-0.6
37.41
612
3.20
406
42.91
484
27.10
440
+0.1
5.31
443
+0.0
12.43
633
1.55
426
2.37.59
414
2 Rasmus Vestergaard Johans
Århus 1900
4420 (-0.2)
Result
Points
Wind
15.04
845
-0.9
35.28
569
3.10
381
36.87
397
26.26
504
+0.1
4.99
380
+0.0
11.47
574
1.46
360
2.38.00
410
3 Jeppe Ege Nielsen
Århus 1900
4351 (-0.2)
Result
Points
Wind
15.62
776
-0.6
29.13
447
2.20
179
34.81
367
24.54
645
+1.2
5.15
411
-1.3
10.35
507
1.43
338
2.13.70
681
4 Mathias Clausen
Vidar Atletik
4338 (-0.5)
Result
Points
Wind
16.82
643
-0.9
26.18
390
3.70
535
36.69
394
27.23
431
+0.1
5.04
390
-0.7
10.58
521
1.58
449
2.21.68
585
5 Tobias Andersson
Greve Atletik
4310 (+0.4)
Result
Points
Wind
16.20
710
-0.9
26.68
400
2.30
199
38.51
421
25.35
577
+1.2
5.47
475
+0.7
10.83
536
1.58
449
2.25.40
543
6 Anton Læssøe Bisgaard
Århus 1900
4202 (+0.2)
Result
Points
Wind
15.95
738
-0.6
31.98
504
2.50
242
25.64
238
25.87
535
+1.2
5.36
453
+0.0
10.19
497
1.64
496
2.29.36
499
7 Philip Vikne Dalmose
Århus 1900
3977 (+0.2)
Result
Points
Wind
16.34
695
-0.6
32.04
505
2.60
264
34.15
358
25.11
597
+1.2
5.01
384
+0.0
9.22
439
1.64
496
2.57.47
239
8 Sebastian Larsen
Sparta AM
3893 (+0.1)
Result
Points
Wind
16.86
639
-0.9
32.19
508
2.50
242
30.37
304
24.99
607
+1.2


13.98
727
1.43
338
2.26.69
528
9 Kasper Hørmann
Århus 1900
3834 (-0.4)
Result
Points
Wind
16.04
728
-0.9
21.29
296
2.90
333
23.97
215
25.69
549
+1.2
5.03
388
-1.7
8.94
422
1.46
360
2.25.40
543
10 Oswald Carstensen
Sparta AM
3789 (-0.2)
Result
Points
Wind
16.76
650
-0.9
24.67
361
2.50
242
35.80
382
27.37
421
+0.1
5.08
398
+0.0
11.07
550
1.52
404
2.40.94
381
11 Anton Christian Kühl
Århus 1900
3208 (-0.1)
Result
Points
Wind
18.63
465
-0.6
33.96
543
2.00
140
31.57
321
29.49
281
+0.1
4.45
281
+0.0
11.55
579
1.31
257
2.45.23
341
12 Sebastian R Suurballe
Århus 1900
2862 (-0.7)
Result
Points
Wind
18.11
514
-0.6
17.46
225
2.50
242
40.42
448
30.83
206
+0.1
4.43
278
-1.6
8.08
371
1.49
381
3.03.14
197
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
10 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
11 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
12 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900