DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 7 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4408 (-0.7) Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
2 4177 (+0.1) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 4082 (-0.6) Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 4019 (-0.2) Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 3883 (-0.2) Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
6 3515 (-0.6) Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
7 3220 (-0.5) Sofie Froberg 2002 Århus 1900
8 2661 (-0.7) Emma Guldager 2001 Århus 1900
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
# Mangekamp, 80 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Mathilde Kreiberg Skou
Århus 1900
4408 (-0.7)
Result
Points
Wind
12.16
1254
-1.2
1.43
544
8.37
423
26.97
714
+0.5
4.99
557
-1.4
23.62
356
2.41.10
560
2 Katarina Hessner Hansen
Bagsværd AC
4177 (+0.1)
Result
Points
Wind
12.94
1133
-1.5
1.49
610
7.88
392
28.75
573
+0.5
4.72
485
+1.2
26.95
419
2.40.70
565
3 Ellen Lawaetz
Sparta AM
4082 (-0.6)
Result
Points
Wind
13.45
1058
-1.5
1.46
577
8.68
443
29.41
524
+0.5
4.67
472
-0.8
23.36
352
2.33.01
656
4 Martha Kjær D Rasmussen
Århus 1900
4019 (-0.2)
Result
Points
Wind
14.05
971
-1.2
1.46
577
8.09
405
27.82
645
+0.5
4.53
436
+0.0
21.46
316
2.31.93
669
5 Thea Lyng Møller Jensen
Århus 1900
3883 (-0.2)
Result
Points
Wind
13.48
1053
-1.2
1.34
449
7.39
360
26.79
729
+0.5
5.09
584
+0.1
19.52
280
2.53.44
428
6 Liva Vilhelmsen
Sparta AM
3515 (-0.6)
Result
Points
Wind
14.77
872
-1.2
1.34
449
8.48
430
30.06
478
+0.5
4.41
406
-1.2
22.75
340
2.42.93
540
7 Sofie Froberg
Århus 1900
3220 (-0.5)
Result
Points
Wind
18.69
420
-1.2
1.28
389
8.44
428
29.28
534
+0.5
4.63
461
-0.9
22.58
337
2.33.39
651
8 Emma Guldager
Århus 1900
2661 (-0.7)
Result
Points
Wind
16.67
634
-1.5
1.28
389
5.87
263
29.91
488
+0.5
4.29
376
-1.1
15.35
203
3.06.38
308
Ida Beiter Bomme
Sparta AM
DNS
Result
Points
Wind














Louise Wrisberg Kæstel
Holte Atletik
DNS
Result
Points
Wind














START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
2 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
7 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
9 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
10 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900