DMU holdfinale - piger 12-15 år • 2016 Sep 24 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 UOF 50.71 Aarhus 1900 - I Aarhus 1900
2 UOF 51.30 Sparta - I Sparta
3 51.72 Sparta - II Sparta
4 UOF 52.56 Ballerup AK - I Ballerup AK
5 UOF 52.93 Greve Atletik - I Greve Atletik
6 53.73 Aalborg AM - II Aalborg AM
7 UOF 54.74 Aalborg AM - I Aalborg AM
8 54.84 Aarhus 1900 - II Aarhus 1900
9 UOF 56.17 Herning / Viborg - I Herning GF / Viborg AM
10 58.69 Ballerup AK - II Ballerup AK
11 58.87 Greve Atletik - II Greve Atletik
12 59.21 Herning / Viborg - II Herning GF / Viborg AM
HEAT 1 / 2
1 UOF 50.71 929 Mathilde Skou, Thea Lyng Møller Jensen, Martha Rasmussen, Mathilde Weber Aarhus 1900 - I
2 UOF 51.30 902 Maria Skov Kragh, Annika Eppers, Viktoria Dommer, Ida Beiter Bomme Sparta - I
4 UOF 52.56 847 Caroline Vammen, Cecilie Gedsø Færge, Nanna Grubert, Klara Skriver Loessl Ballerup AK - I
5 UOF 52.93 832 Sara Olsson, Jasmin Henriksen, Ida Boe Rasmussen, Marie Paule Dahi Greve Atletik - I
7 UOF 54.74 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM - I
9 UOF 56.17 700 Camilla Sass, Amalie S. Kanstrup, Josefine Bromerholm, Nanna Andersen Herning / Viborg - I
HEAT 2 / 2
3 51.72 Ida Lyngby, Liv Nedergaard, Victoria Lendal, Lili Kökeny Sparta - II
6 53.73 798 Sandra Jensen, Mai R. Wærness, Katrine Hoelgaard, Mathilde Gregersen Aalborg AM - II
8 54.84 Ida Marie Hartmann, Mille Hjermitslev, Emma Guldager, Klare Lind Toustrup Aarhus 1900 - II
10 58.69 Mathilde Rasmussen, Rebecca Spiegelhauer, Majken Lützen, Alma Søttrup Ballerup AK - II
11 58.87 Matilde Andersen, Christina Ghandforoush, Angelina Holme, Cirkeline Hindsberg Greve Atletik - II
12 59.21 Amalie Rudrasingam, Lærke Bay Smidt, Johanna Brandt, Emma Foldager Herning / Viborg - II
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Mathilde Skou, Thea Lyng Møller Jensen, Martha Rasmussen, Mathilde Weber Aarhus 1900 - I
2 Camilla Sass, Amalie S. Kanstrup, Josefine Bromerholm, Nanna Andersen Herning / Viborg - I
3 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM - I
4 Sara Olsson, Jasmin Henriksen, Ida Boe Rasmussen, Marie Paule Dahi Greve Atletik - I
5 Caroline Vammen, Cecilie Gedsø Færge, Nanna Grubert, Klara Skriver Loessl Ballerup AK - I
6 Maria Skov Kragh, Annika Eppers, Viktoria Dommer, Ida Beiter Bomme Sparta - I
HEAT 2 / 2
1 Matilde Andersen, Christina Ghandforoush, Angelina Holme, Cirkeline Hindsberg Greve Atletik - II
2 Ida Marie Hartmann, Mille Hjermitslev, Emma Guldager, Klare Lind Toustrup Aarhus 1900 - II
3 Ida Lyngby, Liv Nedergaard, Victoria Lendal, Lili Kökeny Sparta - II
4 Amalie Rudrasingam, Lærke Bay Smidt, Johanna Brandt, Emma Foldager Herning / Viborg - II
5 Mathilde Rasmussen, Rebecca Spiegelhauer, Majken Lützen, Alma Søttrup Ballerup AK - II
6 Sandra Jensen, Mai R. Wærness, Katrine Hoelgaard, Mathilde Gregersen Aalborg AM - II