ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 Q 12.57 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 12.89 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
3 q 13.29 Lili Kökeny 2001 Sparta
4 q 14.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
5 15.43 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 PB Q 12.54 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 12.72 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 PB q 12.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 PB q 13.16 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 PB 14.60 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
6 17.08 Regitze Friis 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 227 13.04 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
4 457 12.19 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 477 13.04 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 405 13.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 12 14.68 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 32 15.96 Regitze Friis 2002 Amager AC
3 57 12.43 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 440 13.53 13.93 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 250 13.18 13.18 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 103 12.58 12.58 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 203 15.71 15.71 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 276 DNS 13.71 13.71 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:10
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 12.40 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 12.59 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 12.69 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 12.75 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 PB 13.06 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 13.12 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 13.21 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 13.79 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 12.54 12.58 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 457 12.57 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 57 12.72 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 227 12.89 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 250 12.95 13.18 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 440 13.16 13.93 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 477 13.29 Lili Kökeny 2001 Sparta
8 405 14.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta