ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
1 Q 9.89 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 q 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 q 10.34 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
3 10.34 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 10.36 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 10.60 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
7 10.69 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
8 11.06 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 9.29 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 PB q 9.93 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 q 9.95 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
4 q 9.97 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
5 q 10.28 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
6 10.59 Freja Abraham 2006 Sparta
7 PB 10.70 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
8 11.28 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 355 10.86 10.86 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 333 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
3 348 9.98 9.98 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
4 316 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 192 10.12 10.12 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 167 10.53 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 189 9.5 9.5 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
8 159 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 66 10.20 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 1 10.04 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 361 10.06 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 582 11.15 11.15 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
5 452 10.52 Freja Abraham 2006 Sparta
6 351 11.24 11.24 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
7 309 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
8 346 9.26 9.26 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
SCRATCH
1 36 DNS 11.67 Victoria Jensen 2006 Amager AC
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 9.29 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 PB 9.79 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.94 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 10.00 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
6 10.01 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
6 PB 10.01 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
8 10.03 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 316 10.34 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
2 66 10.28 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 361 9.93 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 346 9.29 9.26 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
5 189 9.89 9.5 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
6 1 9.95 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
7 159 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
8 309 9.97 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas